antivirus

Spoľahlivý antivírus pre počítač? Kaspersky ho začal ponúkať úplne zadarmo!

Softvérová spoločnosť Kapsersky Lab, ktorá sa zameriava na digitálnu bezpečnosť, prišla s neodolateľnou ponukou. Rozhodla sa totižto ponúknuť antivírusovú ochranu pre počítače úplne zadarmo.

Bezplatný program digitálnej bezpečnosti sľubuje úplnú ochranu vašich súborov, ktoré máte uložené v počítači. Antivírus bude zároveň kontrolovať vaše online počínanie a surfovanie tak, aby vás upozornil na nebezpečné stránky či potencionálne škodlivý obsah.

Spoločnosť hovorí, že je ochotná ponúknuť bezplatný nástroj digitálnej ochrany tým, ktorí si nemôžu dovoliť úhradu ich plateného antivírusového programu.

Program s názvom Kaspersky Free môže stáť za inštaláciu. V súčasnosti je k dispozícii v Rusku, v Číne a v niektorých európskych krajinách, vrátane tej našej. Kaspersky Free istotne dokáže na určitej a dostatočnej úrovni ochrániť počítač.

antivirus
Kaspersky Free

Nenájdete v ňom ale firewall či VPN nástroje pre súkromné prehliadanie webových stránok. Pokiaľ chcete mať na bezpečnom poriadku všetko, priadli by sme ešte ochranu pred malvérom. V tomto smere je vysoko hodnotený napríklad voľne dostupný program Malwarebytes.

Potrebujem ho?

Ak na vašom počítači svieti logo Windows 10, patríte medzi viac ako 500 miliónov ľudí, ktorí tento systém spoločnosti Microsoft používajú. Jeho súčasťou je integrovaný nástroj digitálnej bezpečnosti, ktorý je známy ako Windows Defender.

Microsoft program Windows Defender podstatne vylepšil. Až tak, že svoju ochrannú prácu odvádza na jednotku a zároveň nezaťažuje výkonnostné rezervy počítača.

Dokazuje to aj renomované hodnotenie inštitútu AV TEST, ktorý sa zaoberá IT bezpečnosťou na medzinárodnej úrovni. Výskumom digitálnych hrozieb sa zamestnáva už 15 rokov.

antivirus
Kaspersky Free

Programu Windows Defender udelili skóre bezpečnosti na úrovni 5,5 bodu z celkových 6-tich bodov. Produkt od Kapsersky dokonca obdržal plné, 6-bodové hodnotenie v rámci domáceho použitia.

Pozor, hodnotený bol kompletný balík Kaspersky Internet Security vo verzii 17. Inštalovať Kaspersky Free? Určite tým nič nepokazíte. Ak ale používate legálny Windows 10 a máte ho aktualizovaný, Windows Defender by vás mal chrániť spoľahlivo.

Každopádne, program Kaspersky Free si môžete stiahnuť z oficiálnych stránok TU a vyššie uvedenú ochranu voči malvéru nájdete TU.