Gigant Xiaomi predstavil štýlový projektor s laserom, Full HD obrazom a Androidom

V portfóliu čínskeho výrobcu nenájdeme iba smartfóny alebo tablety, ale aj celý rad iných typov elektronických zariadení. A to vrátane variča ryže, čističa vzduchu či laserového projektora

V portfóliu populárneho čínskeho výrobcu nenájdeme iba smartfóny alebo tablety, ale aj celý rad iných typov elektronických zariadení. A to vrátane variča ryže, čističa vzduchu či šikovného laserového projektora, čo je zároveň jeho horúca novinka, ktorá, okrem iného, disponuje kapacitami zobraziť na stene pred ním až 150-palcový Full HD obraz.

Nemalou výhodou ale je, že projektoru na to stačí naozaj krátka vzdialenosť – konkrétne od tých 5 až do 50 centimetrov, informuje web GSMArena.

Zariadenie vo svojej štýlovo vyzerajúcej, čierno-bielej konštrukcii so zaoblenými hranami skrýva laserovú technológiu (ALPD 3.0) od ostrieľanej americkej spoločnosti Texas Instruments. Maximálny jas obrazu dosahuje 5 000 lúmenov, kontrast zase 3 000:1 a čo sa týka farieb, projektor od Xiaomi pokrýva cez 85 percent farebného rozsahu NTSC.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22: Koľko budú stáť chystané novinky? Poznáme ceny!

Na konštrukcii nájdeme tri HDMI porty, štyri reproduktory a v oblasti konektivity nechýba Wi-Fi a ani port na pripojenie Ethernet káblu. Taktiež vieme, že vydrží okolo tých 25-tisíc hodín používania a že ho po softvérovej stránke poháňa operačný systém Android s nadstavbou MIUI. Čo sa týka cenovky, tak tá sa po prepočte pohybuje okolo 1 300 eur.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať