Vedci objavili nový druh červa. Internet naň reaguje hlavne kvôli jeho vzhľadu

Zamysleli ste sa niekedy nad tým či vás už prešla puberta? Veď viete, čas, keď ste do zošitov spolužiakov kreslili falické útvary?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým či vás už prešla puberta? Veď viete, čas, keď ste do zošitov spolužiakov kreslili falické útvary? Že nie? Tak sa pozrite na novoobjavený druh sipunkuly, morského živočícha.

Tím austrálskych vedcov z Museums Victoria sa nedávno vrátili z mesiac trvajúcej expedície, ktorá prebiehala na plavidle zvanom „The Investigator,“ teda „vyšetrovateľ“.

Spomínaná ryba bez tváre

Len minulý mesiac oznámili, že sa im podarilo odchytiť rybu bez tváre, ktorú ľudia nevideli od 19. storočia. Teraz vyrukovali s ďalšou novinkou.

Štyri kilometre pod vlnami sa totiž nachádzalo malé stvorenie s názvom sipunkula, ktorému pridelili názov „orieškový“ alebo „arašidový“ červ.

My však máme pocit, že malý červík pripomína trochu iný objekt a vyzerá to tak, že nie sme jediní kto si to myslia.

TIP REDAKCIE
V roku 2023 Zem môže zasiahnuť asteroid: Toto o ňom zatiaľ vieme!

https://twitter.com/CowbellyTV/status/876316440206479360

https://twitter.com/AsiaRChapman/status/876258883173367808

Podľa výskumníkov, ktorí toto stvorenie sledovali jeho označenie pochádza z jeho obranného mechanizmu. Pri ohrození totiž dokáže zatiahnuť hlavičku dovnútra, pričom takto stiahnutý pripomína malý arašid.

Okrem toho sa dokážu rozmnožovať pohlavne, aj nepohlavne čo je pravdepodobne nutné, keď sa pri preľaknutí neustále zaťahujú.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať