Stovka pod 2 sekundy? Nový Tesla Roadster môže dostať dychberúcu akceleráciu

Aby Roadster 2.0 dokázal prilákať pozornosť širokej verejnosti, americký výrobca ho môže vybaviť takou akceleráciou, vďaka ktorej zrýchli na stovku iba za necelé dve sekundy.

Dvojmiestny športový elektromobil so značkou Tesla sa síce nevyrába už od roku 2012, no to hneď neznamená, že nedostane generačného nasledovníka. A aby Roadster 2.0 dokázal prilákať pozornosť širokej verejnosti, americký výrobca ho podľa dostupných informácií môže celkom vážne vybaviť takou akceleráciou, vďaka ktorej zrýchli z 0 na 100 kilometrov iba za necelé 2 sekundy.

Zmienka o naozaj ambicióznom cieli padla na sociálnej sieti Twitter, kde sám šéf spoločnosti Tesla, Elon Musk, nepriamo naznačil, že momentálne pracujú na takzvanom Maximum Plaid režime, čo je v podstate modernejšie pokračovanie staršieho, avšak stále poriadne rýchleho Ludicrous Mode. Používateľ elektromobilu Model S s jeho podporou tak vie po aktivácii zrýchliť na stovku za 2,5 sekundy.

Niektorým z nich sa to ale podarilo iba za 2,3 sekundy, píše web Electrek, v čom majú prsty aktuálne okolnosti.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja

A tie zahrajú celkom dôležitú rolu aj pri elektromobile Tesla Roadster 2.0, ktorý by mal doraziť do obchodov niekedy počas nadchádzajúcich rokov. Musk dal najavo, že ak dlhšie avizovanú novinku obujeme do tých správnych pneumatík, vyššie uvedená akcelerácia bude potom podstatne bližšie k realite.

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať