Tesla Model X je najbezpečnejšie SUV na svete. V crash teste dostal plný počet

Ak mal niekto pochybnosti o úrovni bezpečnosti SUV modelu z portfólia modernej automobilky Tesla, môže ich bez obáv vypustiť z hlavy.

Ak mal niekto pochybnosti o úrovni bezpečnosti SUV modelu z portfólia modernej automobilky Tesla, môže ich bez obáv vypustiť z hlavy. Model X totiž dostal v nezávislom crash teste americkej National Highway Traffic Safety Administration až 5 hviezdičiek, a to v každej jednej kategórii a dokonca aj podkategórii.

Dáta testu NHTSA obsahujú viac ako len 5-hviezdičkového hodnotenie, Model X má najnižšiu pravdepodobnosť zranenia spomedzi všetkých testovaných SUV. Popravde, spomedzi všetkých áut, ktoré v NHTSA testovali.

Ako sa píše na blogu spoločnosti Elona Muska, zverejnené výsledky dôveryhodného testovania teda dávajú jasne najavo, že SUV so značkou Tesla nemá v otázke ochrany pasažierov žiadneho poriadneho konkurenta. Samozrejme, pokiaľ nepočítame Model S, ktorý je v tejto veľmi podstatnej oblasti výbavy dokonca ešte lepší ako jeho väčší a podstatne mladší súrodenec s elektrickým pohonom.

TIP REDAKCIE
Forza Street je fiaskom, mobilná hra po 2 rokoch končí

Model X obstál v havárii neporovnateľne lepšie ako naftou poháňané SUVčka, pretože disponuje kompletne elektrickou architektúrou a elektrickým pohonom. Pevný, masívny obal batérie, ktorá poháňa Model X, je pripevnený priamo pod podlahou vozidla, vďaka čomu vzniká tak nízke ťažisko, že Model X disponuje najnižšou pravdepodobnosťou prevrátenia na strechu.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať