Takto sa parkuje. SpaceX už má propulzívne pristávanie vesmírnych rakiet v malíčku

Spoločnosť SpaceX odštartovala misiu CRS-11, kde si kládla za cieľ dopraviť dôležitý náklady na ISS. A aj keď ešte stále trvá, časť z technologickej výbavy, ktorá náklad vyniesla na obežnú dráhu, sa už stihla vrátiť späť na Zem.

Spoločnosť SpaceX pred pár dňami odštartovala misiu CRS-11, kde si kládla za cieľ dopraviť dôležitý náklady na medzinárodnú vesmírnu stanicu. A aj keď ešte stále trvá, časť z technologickej výbavy, ktorá náklad vyniesla na obežnú dráhu, sa už stihla vrátiť späť na Zem.

Hovoríme tu o nosnej rakete Falcon 9 a jej doslova ukážkovom prílete na pristávaciu plošinu SpaceX, kde využili takzvané propulzívne pristávanie. A to, že nešlo o ich prvé použitie tejto techniky, môžeme vidieť aj na videu nižšie.

Autentické zábery priamo od spoločnosti Elona Muska totiž slúžia ako skvelý dôkaz, na základe ktorého môžeme bez obáv povedať, že základný tréning s pristávaním majú už za sebou. Teraz je na rade vybudovanie vesmírneho prepravného systému z našej modrej planéty na Mars, pri ktorom propulzívna technika pristávania predstavuje jednu zo základných podmienok, aby si mohli potykať s úspechom.

TIP REDAKCIE
Majitelia iPhone 13 sú zúfalí: Bizarný problém sfarbuje displej do ružova

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať