Jeden víkend a dve úspešné misie. Spoločnosť SpaceX opäť písala históriu

Vesmírna spoločnosť z USA dokázala za približne 48 hodín úspešne zrealizovať dve dôležité misie, pri ktorých použila recyklované rakety Falcon 9.

Vesmírna spoločnosť z USA dokázala za približne 48 hodín úspešne zrealizovať dve dôležité misie. Pri oboch použili dve recyklované rakety Falcon 9, ktoré leteli v piatok a aj v nedeľu večer, pričom vyniesli na orbit Zeme satelity pre dvoch rôznych klientov. Elon Musk tak názorne predviedol, že vie spraviť z cestovania do vesmíru záležitosť nielen pre vyvolených.


Včerajší štart zo štartovacej plošiny Vandenberg Air Force Base nachádzajúcej sa v slnečnej Kalifornii prebehol, rovnako ako ten piatkový z Floridy, bez väčších komplikácií. Aj napriek nepriaznivému počasiu vyniesli na obežnú dráhu našej modrej planéty ďalších 10 satelitov spoločnosti Iridium a s raketou potom pristáli na diaľkovo ovládanej vodnej plošine plávajúcej po hladine Tichého oceánu, aby ju mohli jedného dňa znovu použiť a ušetriť milióny.

TIP REDAKCIE
Za plynulosť sa platí: Apple 120 Hz displeje neosadí do základných iPhonov ani budúci rok

Recyklovaná Falcon 9 a jej inteligentné počítače nás tak opäť posunuli bližšie k vesmíru a jeho neopísateľne obrovským možnostiam. Keď bude SpaceX takto pokračovať i naďalej, cenovky za jeden let klesnú na tak nízku úroveň, že sa sprístupní menším spoločnostiam a neskôr aj obyčajným ľuďom, ktorí vďaka tomu môžu začať jazdievať na netradičné výlety do zatiaľ poriadne nepreskúmaného priestoru okolo nás.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať