Toto lietadlo poháňa elektrická energia. S plnou batériou preletí okolo 1 000 km

Elektrická revolúcia nenastane iba v automobilovom, ale aj v leteckom priemysle. A len v týchto dňoch odhalený prototyp lietadla poháňaného elektrickou energiou predstavuje jedného z prvých pionierov.

Vyzerá to tak, že elektrická revolúcia nenastane iba v automobilovom, ale aj v leteckom priemysle. A len v týchto dňoch odhalený prototyp lietadla poháňaného elektrickou energiou predstavuje jedného z prvých pionierov novej doby, kde už pre fosílne palivá nebude takmer žiadne miesto.

Na tohtoročnom podujatí International Paris Air Show predstavili pred očami verejnosti dopravný prostriedok s krídlami, elektromotorom a batériou, ktorá mu vie poskytnúť dostatok šťavy až na takmer 1 000 kilometrov dlhú trasu. A aj keď ide o nedokončený prototyp, start-up EViation plánuje v budúcom roku podstúpiť vyžadovaným certifikáciám a potom začať s produkciou, aby tak dopravné lietadlo mohol jedného dňa priniesť na pulty obchodov.

Rovnako vieme, že so súčasným prototypom už stihli zrealizovať niekoľko testovacích letov, kde išlo všetko podľa očakávaní. Vývoj by preto už nemal trvať príliš dlho.

V čase, kedy sme prepojení viac ako kedykoľvek predtým, sa musia naše možnosti mobility prispôsobiť tejto novej, efektívnej budúcnosti. Či už hovoríme o nulových emisiách, lacných výletoch zo Silicon Valley do San Diega alebo zo Soulu do Pekingu, naše plne elektrické lietadlo reprezentuje príležitosť, aby sa ľudia rýchlo pohybovali a ovplyvňovali tak súčasné požiadavky našej globálnej ekonomiky.”

TIP REDAKCIE
Microsoft chystá vylepšenie pre Správcu úloh: Takto bude vyzerať v novom kabáte!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať