Audi rozširuje ponuku elektromobilov. E-tron Sportback pôjde do výroby v roku 2019

Renomovaný výrobca z automobilového priemyslu nenecháva nič na náhodu a rozširuje svoje súčasné portfólio o nový elektromobil, s ktorým má namierené priamo na avizovaný crossover so značkou Tesla.

Renomovaný výrobca z automobilového priemyslu nenecháva nič na náhodu a rozširuje svoje súčasné portfólio o nový elektromobil, s ktorým má namierené priamo na avizovaný crossover so značkou Tesla. Výrobné linky, kde bude vznikať futuristicky vyzerajúci e-tron Sportback, by mali byť naštartované zhruba o tie dva roky. A všetko vraj prebehne vo fabrike nachádzajúcej sa na západnej strane Európy.

Audi zväčšuje svoje modelové portfólio s novým e-tron modelom. Produkcia Audi e-tron Sportback začne v Audi Brussel (Belgicko) v 2019. Tá Audi fabrika preto preberie zodpovednosť za produkciu druhého plne elektrického modelu. Elektrické SUV Audi e-tron opustí montážnu linku niekedy v 2018,” uviedla automobilka v len nedávno zverejnenej tlačovej správe.

S rozhodnutím, ktoré súvisí s Audi e-tron Sportback, chceme dať jasne najavo, že Audi berie elektrickú mobilitu vážne. Druhý model na batériu zabezpečí optimalizáciu kapacity našej fabriky v Bruseli.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Telekom ukázal vianočnú ponuku na rok 2021. Toto všetko môžete získať!

Tej istej fabrike navyše onedlho pribudnú kapacity na vývoj a výrobu elektrických športiakov. Okrem príchodu SUV a crossover kúskov s elektrickým pohonom možno teda v blízkej budúcnosti očakávať predstavenie aj niečoho tak trošku odlišného. Tesla Roadster 2.0 to nebude mať až také jednoduché.

Total
49
Zdieľaní
Total
49
Zdieľať