Analytik tvrdí, že iPhone 8 príde na pulty s rýchlou nabíjačkou, kde bude USB C port

Nedávno sme mohli počuť o rozmernejšej konštrukcii aj väčších uhlopriečkach, no tentokrát padla reč na nabíjanie. Že bude rýchle, vieme už dlhšie, čo však podrobnosti?

Hype okolo nástupcu za iPhone 7 neutícha, práve naopak. Frekvencia únikov sa každým jedným týždňom zvyšuje, takže čím bližšie ku dňu D budeme, tým viac detailov budeme vedieť ako o dizajne či konštrukcii, tak aj o hardvérovej výbave smartfónu iPhone 8, ktorý nám v týchto dňoch odhalil celkom podstatnú súčasť jeho balenia.

Nedávno sme mohli počuť o rozmernejšej konštrukcii aj väčších uhlopriečkach, no tentokrát padla reč na nabíjanie. Že bude rýchle, vieme už dlhšie, čo však podrobnosti? Tie široká verejnosť až doteraz nepoznala. Vďaka čerstvým informáciám priamo od ostrieľaného analytika sa ale celá situácia mení.

Blayne Curtis z analytickej spoločnosti Berclays vo svojom vlastnom výskume totiž tvrdí, že každý jeden iPhone 8 dostane do základného balenia až 10W nabíjačku, kde nebude USB A, ale modernejší a zároveň obojstranný USB C port spolu s príslušným čipom od renomovaného kalifornského výrobcu Cypress Semiconductor.

Súčasný adaptér pre iOS smartfón má iba polovičný výkon, čo je potom úplne logicky cítiť aj na dobe nabíjania, ktorá je oproti najnovším vlajkovým lodiam s operačným systémom Android citeľne dlhšia.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov

Analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities, ktorý sa v minulosti preslávil až dychberúco presnými špekuláciami, niečo veľmi podobne spomínal ešte začiatkom roka, avšak bez podrobností. Vtedy padla, okrem iného, zmienka aj o takom OLED displeji alebo rýchlom bezdrôtovom nabíjaní, ktoré je už viac-menej potvrdené odhaleným zvukom zo systému iOS 11.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať