TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Xiaomi chystá MONŠTRUM: Tento smartfón má zavariť nielen skladačkám!
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Xiaomi chystá MONŠTRUM: Tento smartfón má zavariť nielen skladačkám!

Xiaomi chystá novú generáciu radu Mix Fold. Debutovať by mohla už v priebehu leta, a to popri "véčkovom" Mix Flip.

Posledná aktualizácia: 3. júla 2024 12:09
Roman Drexler - Redaktor
Publikované 3. júla 2024
Zdieľať
3 min
Xiaomi 14 Ultra
Xiaomi 14 Ultra | Zdroj: Lukáš Zachar / Techbyte.sk
Zdieľať
V skratke
  • Xiaomi chystá Mix Fold 4
  • S týmto modelom vraj má nemalé ambície
  • Stále však nie je isté, či príde aj do Európy

Xiaomi je vo svete smartfónov veľmi dobre známym a obávaným hráčom. A je dosť možné, že čoskoro obavy konkurencie stúpnu ešte väčšmi. Čínsky výrobca totiž chystá nový skladací smartfón, ktorý má v úmysle parametrami zavariť nielen ostatnými skladačkám, ale aj „tradičným“ vlajkovým lodiam. Správne, reč je o už štvrtej generácii radu Mix Fold.

Server Mobilizujeme.cz upozornil na prvý kompletný a celkom kvalitný render zariadenia, ktorý zverejnil renomovaný informátor Evan Blass. Snímka zachytáva zadnú stranu zariadenia, teda jej polovicu, ktorej výrazne dominuje obdĺžnikový modul so štyrmi fotoaparátmi a LED svietidlom. Pôjde teda o celkom podobný dizajn, aký používa súčasný Mix Fold 3.

Xiaomi Mix Fold 4 | Zdroj: Evan Blass

Kde je estetika?

Čo prekvapuje, je rozmiestnenie jednotlivých snímačov v module. Nie je totiž symetrické, čo môže vyvolať pochybnosti, pokiaľ ide o pravdivosť renderu. Treba však mať na pamäti, že akákoľvek informácia, ktorá nepochádza priamo od výrobcu, je len teóriou či predikciou. Xiaomi doposiaľ oficiálny dizajn Mix Fold 4 neodhalilo.

Snímka nám však prezrádza ešte jednu zaujímavosť. Môžeme si všimnúť, že polovica modulu s fotoaparátmi je vyplnená akýmsi plieškom, ktorý obsahuje nápis „LEICA“. Xiaomi tak zrejme aj naďalej pokračuje v spolupráci so známym výrobcom fotoaparátov, ktorý bol kedysi hrdým partnerom Huawei.

Odolná konštrukcia, špičkové parametre

Smartfón však má učarovať predovšetkým konštrukčným prevedením. Šasi má byť vyhotovené z odolných a kvalitných materiálov, ktoré zaručia certifikáciu IPX8. Telefón by taktiež mal byť v zloženom stave náramne tenký, hrúbka by vraj nemala presiahnuť 10 mm. V súčasnosti je takto tenký len jeden skladací smartfón, a to Honor Magic V2.

Samozrejme, Mix Fold 4 sa má pýšiť aj veľmi schopnými internými parametrami. Nepochybne sa dočkáme prítomnosti vysokovýkonného čipu Snapdragon 8 Gen 3 od spoločnosti Qualcomm, objemnej operačnej pamäte aj gigantického úložiska. Čo sa týka batéria, od tej sa očakáva kapacita 5 000 mAh a podpora bezdrôtového nabíjania.

Neprehliadnite

Xiaomi Mix Flip
Potešia sa aj Slováci: Xiaomi MIX Flip ide do Európy. Toto ponúkne!
Xiaomi získava patent na inteligentnú masku. Jej senzory zbierajú údaje v reálnom čase
Európa pozná víťaza: Najviac smartfónov u nás predal Samsung, Apple vykázal drastický pokles
Do GeekBench sa dopracoval najvýkonnejší variant Xiaomi Mi 10 Ultra. Ako si viedol?
Xiaomi pozajtra usporiada veľkolepú šou: Pozri si PREHĽAD všetkých očakávaných noviniek!

Predstavenie už počas leta?

Žiaľ, to je zatiaľ všetko, čo o zariadení vieme. Očakávame však, že počet informácií bude v najbližších dňoch či týždňoch stúpať, že keďže Xiaomi má Mix Fold 4 oficiálne predstaviť v priebehu nadchádzajúcich dvoch mesiacov, a to po boku „véčkového“ modelu Mix Flip. Tomu sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku, ktorý nájdete na tomto odkaze.

Najviac nás aktuálne zaujíma, či bude Xiaomi Mix Fold 4 konečne dostupný aj mimo Číny. Doposiaľ totiž boli skladačky výrobcu obmedzené len na tento trh, čo mnohí vnímajú ako nepochopiteľný krok. Xiaomi určite má svoje dôvody, no je pravda, že absenciou na globálnom trhu sa oberá o značnú popularitu a tým pádom aj tržby. Ak by Mix Fold 4 bol dostupný aj v Európe, žiadny z konkurentov, vrátane tých pohodlne usadených, by rozhodne neostal kľudný.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Alza má v megavýpredaji obrovský 98″ Samsung TV. Ušetríte až 657 €
10. júla 2026
Samsung 990 EVO Plus (2 TB)
Alza má v zľave 2 TB SSD od Samsungu. Dočasne ušetríte cez 60 €, má perfektné hodnotenie
11. júla 2026
LG XBOOM
Alza výrazne zlacnila párty reproduktor LG. Má výkon 80 W, svetlá, krytie IP67 a dokonalé hodnotenie
10. júla 2026
GTA 6 si nezahrajú všetci. Tieto krajiny ho zakážu
12. júla 2026

Najnovšie články

  • Štát zakáže elektrické kolobežky s rýchlosťou nad 25 km/h. Sú príliš nebezpečné (+ dátum)
  • Pamäťová kríza hlási ďalšiu obeť. Samsung Galaxy Watch9 budú lepšie, no aj drahšie
  • Nesiete si z dovolenky suveníry? Pozor na clá a dane. Slováci často nevedia, že musia zaplatiť. Hrozia pokuty (PREHĽAD)
  • Facebook a Instagram chcú, aby sme na nich boli závislí. Podľa EÚ porušujú zákon, káže ich od základov prekopať
  • Máte doma lacný router tejto značky? Pozor na kritickú chybu, bezodkladne ju treba vyriešiť

Bude sa vám páčiť

Xiaomi 17 Ultra

Chceli ste túto novinku od Xiaomi? Máme veľmi zlé správy

12. júla 2026

Ani Slováci im neodolajú. Redmi Note 17 dostane 9 000 mAh batériu a obrovský displej, cena má byť nízka

12. júla 2026
Samsung Galaxy Z Fold7

Najočakávanejšie telefóny druhej polovice 2026. Čo ukáže Samsung, Google, Apple a Xiaomi? (PREHĽAD)

12. júla 2026
telefón pred spaním

Používate telefón pred spaním? Ak si nechcete navždy pokaziť oči, zapnite tieto nastavenia (5 tipov)

12. júla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.