Microsoft v spolupráci so Samsungom spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory Samsung pre rok 2022, medzi ktoré patria modely Neo QLED 8K, Neo QLED 4K, QLED a tiež pre monitory tohtoročného radu Smart Monitor. Aplikácia Xbox sa objavuje na smart televízoroch vôbec po prvýkrát v histórii.

Užívatelia na Slovensku môžu v aplikácii streamovať stovky hier v špičkovej kvalite, medzi ktoré patria svetovo preslávené tituly ako Halo Infinite, Forza Horizon 5 alebo Microsoft Flight Simulator, a to bez nutnosti vlastniť hernú konzolu. Nové hry z produkcie Xbox Game Studios budú na platforme k dispozícii hneď v deň svojho vydania, záujemcovia sa môžu navyše tešiť na ikonické tituly od štúdia Bethesda a ďalších vývojárov.

Xbox Game Pass na Samsung TV
Foto: Lukáš Zachar

Stovky hier pre Xbox

K dispozícii sú stovky kvalitných a populárnych titulov z produkcie popredných spoločností, ku ktorým sa hráči dostanú prostredníctvom predplatného Xbox Game Pass. Okrem toho sa môžu tešiť na špičkový výkon, mimoriadne rýchlu odozvu a vynikajúcu grafiku s plynulým vykreslením aj tých najrýchlejších akčných scén, čo je vďaka vynikajúcej obrazovej kvalite a herným funkciám vlastné tohtoročným smart televízorom aj monitorom od Samsungu.

Xbox je už dlho dôležitým partnerom Samsungu. Plne zdieľa našu víziu a odhodlanie ponúknuť streamované hranie v maximálnej kvalite po celej domácnosti,“ vysvetľuje Won-Jin Lee, prezident a riaditeľ servisného obchodného tímu Samsung Electronics. „Sme radi, že sa naša spolupráca vďaka integrácii aplikácie Xbox ešte prehĺbi – majitelia smart televízorov Samsung získavajú prístup k stovkám hier cez Xbox Game Pass. Na modeloch Samsung Neo QLED alebo QLED si budú môcť zahrať rovnako jednoducho, ako teraz sledujú filmy, seriály či športové stretnutia.

Xbox Game Pass na Samsung TV
Foto: Lukáš Zachar

Naším cieľom je ponúknuť radosť z hrania a z príslušnosti k hráčskej komunite všetkým obyvateľom našej planéty. Možnosť spustiť aplikáciu Xbox na smart televízore nás k tomuto cieľu výrazne približuje,“ komentoval to Phil Spencer, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Gaming. „Preto nás partnerstvo so Samsungom, teda so svetovou jednotkou v oblasti produkcie televízorov, tak teší – Xbox sa vďaka nemu dostane k väčšiemu počtu hráčov, a tí sa stanú vítanými členmi našej prekvitajúcej komunity.

So Samsungom spolupracuje celý rad ďalších veľkých mien v hernom svete. Na Slovensku sú od 1. júla v smart televízoroch a monitoroch Samsung taktiež k dispozícii herné aplikácie NVIDIA GeForce NOW a Google Stadia.