Samsung ukázal displeje budúcnosti: Predstavil novú éru technológie Micro LED!

Pre predaj luxusného tovaru, cestovných ruch, pohostinstvo či školstvo.

Spoločnosť Samsung Electronics na veľtrhu Integrated Systems Europe (ISE), ktorý sa konal v Barcelone, predstavila budúcnosť pokrokovej technológie Micro-LED. Reč je o troch modeloch The Wall, ktoré reprezentujú aktuálne najlepší zobrazovací systém.

“Technológia Micro LED odpovedá na otázku, ako budú vyzerať displeje v budúcnosti. Uplatní sa pri predaji luxusného tovaru, v cestovnom ruchu, v pohostinstve – potenciál Micro LED vo firemnej sfére je prakticky nevyčerpateľný,” tvrdí Hyesung Ha, výkonný viceprezident zobrazovacích zariadení spoločnosti Samsung Electronics. “ISE je najväčšia akcia svojho druhu na svete a my sme radi, že tu môžeme predstaviť našu rozšírenú ponuku modelov The Wall. Nová generácia týchto prístrojov prinesie firmám doposiaľ nevídané výhody a príležitosti.”

Zdroj: Samsung

Najmenší rozostup pixelov v histórii

Samsung počas tohtoročnej iterácie ISE venoval priestor predstaveniu novej série The Wall s označením IWB. Reč je o originálnom modulárnom Micro LED paneli, ktorý umožňuje veľkoformátovú projekciu v špičkovom rozlíšení a kvalite. Panel bude k dispozícii s dvoma veľkosťami v rámci rozostupu pixelov. Jedna z nich má rozostup 0,94, druhá 0,63, čo je vôbec najnižšia hodnota v histórii The Wall.

Nové displeje už sú k dispozícii na predobjednávku po celom svete.

Menej rozostupu, viac detailov

Tak nízky rozostup pixelov vedie k ešte špičkovejšiemu vykresľovaniu detailov, pričom vďaka obľúbeným technológiám vrátane 120 Hz obnovovacej frekvencie, HDR10/10+ či LED HDR sa výrazne zlepšuje aj dynamický rozsah obrazu.

Pri veľkostiach obrazovky do 110 palcov, respektíve 280 cm, systém podporuje rozlíšenie 4K. Pri rozmeroch do 220 palcov, čiže 560 cm, sa kapacita navyšuje na rozlíženie 8K. Pod kvalitnú reprodukciu sa podpisuje aj výkonný procesor Micro AI s umelou inteligenciou, ktorý ustavične analyzuje a následne optimalizuje obraz či redukuje šum.

Zdroj: Samsung

Ďalej sa zväčšili aj rozmery základných zobrazovacích jednotiek, čiže na obraz v rozlíšení UHD po novom stačia len 4 panely. To vedie k nielen rýchlejšej inštalácii, ale aj ekonomickejšej prevádzke.

V neposlednom rade netreba zabudnúť na rastúcu konštrukčnú kvalitu panelov, ktorá ešte väčšmi posilňuje používateľský zážitok, a tiež rýchlejšiu inštalácu.

Nové funkcie a technológie

Samozrejme, nebola by to poriadna novinka bez čerstvej nálože špičkových funkcií a technológií. Hovoriť možno napríklad o Multi View, čo je režim umožňujúci zobrazenie až štyroch obrazových okien z rôznych zdrojov na jedinej obrazovke, a to bez potreby ďalšieho splitteru či iného zariadenia.

Ďalej tu máme technológiu Black Seal, ktorá zaručuje elimináciu viditeľného prechodu medzi jednotlivými panelmi, antireflexnú fóliu, ktorá sa vysporadúva s odrazom svetla, alebo 20-bitové spracovanie a mimoriadny jas až 2 000 nitov.

Zdroj: Samsung

The Wall All-in-One

Svoj priestor v Barcelone dostal aj nový model s označením The Wall All-in-One (IAB) s pomerom strán 16 : 9, ktorý prichádza hneď v troch prevedeniach – 4K 146″ (371 cm), 2K 146″ (371 cm) a 2K 110″ (280 cm). Inovácie sa pritom nedočkalo len samotné sledovanie, ale aj inštalácia.

TIP REDAKCIE
Doogee S98 Pro: Štýlový odolný smartfón s termokamerou už má svoju cenu!

Práve inštalácia má byť po novom ešte pohodlnejšia. IAB má predinštalovaný rám, vďaka čomu možno jednoduchosť úvodného nastavovacieho procesu prirovnať k bežnému domácemu televízoru. Veľkou výhodou je aj vstavaný multimediálny prehrávač S-box, vďaka čomu zákazníci ušetria peniaze na ďalšie zariadenia.

Ďalšou výraznou črtou IAB je jeho hrúbka, ktorá dosahuje len 49 mm (59 mm od steny po inštalácii). Taktiež je vybavený 20-bitovým spracovaním, technológiou Black Seal a procesorom Micro AI.

Systém dokonca umožňuje inštaláciu dvoch panelov s uhlopriečkou 146 palcov a rozlíšením 4K vedľa seba, vďaka čomu si zákazník môže vytvoriť pohlcujúcu telestenu s pomerom strán až 32 : 9.

Zdroj: Samsung

Čo ďalej?

Samsung vníma potreby dnešného trhu. Okrem samotnej technológie Micro LED sa vo veľkom venoval aj celému radu iných kľúčových noviniek.

Jeho najnovšie displeje pre vonkajšie prostredie (OHA 55″ a 75″) získali certifikát Underwriters Laboratories, a to vďaka svojej prvotriednej kvalite obrazu v exteriéri. Okrem toho sa chvália tenkým prevedením, jednoduchou inštaláciou, dlhodobou spoľahlivosťou a odolnosťou, o čom svedčí certifikácia IP56.

Tieto displeje je tak možné prevádzkovať v azda akýchkoľvek podmienkach, čo otvára dvere širokej palete možností pre ich využitie. Jednou z nich sú napríklad nabíjacie stanice pre elektromobily, ktoré v posledných rokoch zaznamenávajú stále vyšší a vyšší dopyt.

Zdroj: Samsung

Pre učiteľov aj študentov

Čo sa týka vzdelávacej oblasti, Samsung svojou ponukou pokračuje v rozširovaní možnosti hybridnej výučby. Svedčí o tom elektronická inteligentná tabuľa Samsung Flip Pro s označením WMB, ktorá prichádza vo veľkostiach 75″ a 85″. Jej výhody môžu využiť ako učitelia, tak aj študenti.

Po novom disponuje aj USB-C portom, ktorý umožňuje nabíjanie príkonom až 65 W a taktiež pripojenie rôznych zdrojov obrazu. Okrem toho sa vylepšení dočkala aj reakcia na dotyk, ktorá sa pýši ešte nižšou odozvou, pričom pribudol aj intuitívny ovládací panel, senzory pre automatické nastavenie jasu a štyri reproduktory namierené dopredu i dozadu.

Zdroj: Samsung

Vďaka technológii SmartView+ je možné k zariadeniu pripojiť až 50 ďalších zariadení či premietnuť obraz až na 4 displejoch súčasne. A čo navyše, funguje na pozadí, čiže nijak nenarúša ani nespomaľuje systém.

O všetkých predstavených novinkách si môžete prečítať viac na tejto adrese.