Elon Musk spravil nevysvetliteľný krok: Z tohto sa teší aj Donald Trump!

Bývalému prezidentovi to umožní dosah, ktorý by mu mohol pomôcť pri nadchádzajúcich voľbách.

Twitter sa dostáva pod nadvládu Elona Muska, čo značí príchod veľkých zmien. Nakoľko vizionár silno propaguje slobodu prejavu, už v raných štádiách akvizície vznikla otázka, či sa na platformu vráti kontroverzný Donald Trump, bývalý prezident Spojených štátov amerických. Či sa naozaj vráti je síce otázne, no Musk mu to minimálne umožní, informuje The Guardian.

Twitter permanentne zablokoval Donalda Trumpa ešte v januári minulého roku, konkrétne kvôli prejavom podporujúcim násilie v súvislosti s útokom na americký Kapitol, ktorý sa odohral 6. januára 2021.

“Ja by som trvalý zákaz zrušil,” povedal Musk v utorok, keď vystúpil prostredníctvom videolinky na konferencii automobilového priemyslu organizovaného pod záštitou denníku Financial Times. “Myslím si, že nebolo správne zakázať Donalda Trumpa,” povedal. “Myslím si, že to bola chyba. Odcudzilo to krajinu a neviedlo to k tomu, že by Donald Trump nemal hlas. Myslím si, že to bolo morálne zlé rozhodnutie a mimoriadne hlúpe.”

Spoluzakladateľ a bývalý generálny riaditeľ Twitteru, Jack Dorsey, v utorkovom príspevku na sociálnej sieti napísal: “Vo všeobecnosti sú trvalé zákazy naším zlyhaním a nefungujú.”

Či sa Trump naozaj vráti je otázne. Bývalý prezident USA totiž pred časom prehlásil, že by sa na sociálnu sieť nevrátil ani keby mu to bolo umožnené. Pred pár mesiacmi dokonca vydal vlastnú sociálnu sieť TRUTH Social.

TIP REDAKCIE
Rusko vyvracia americké fakty: Moderné telefóny u nás kúpite aj naďalej!

Príliš veľká príležitosť

Mnohí Trumpovi politici sa však aj napriek tomu domnievajú, že by si návrat na Twitter nenechal uniknúť pomedzi prsty. Získal by tak totiž dostatočný dosah na ovplyvnenie nasledujúcich prezidentských volieb v roku 2024.

Musk okrem uvedeného zopakoval kritiku, že zamestnanci Twitteru sú príliš ľavicoví, a povedal, že sú ovplyvnení sídlením v San Franciscu, ktoré je považované za jedno z najliberálnejších miest v USA. “Twitter vychádza z prostredia, ktoré je veľmi ľavicové,” povedal.

Uvidíme, ako sa celá situácia napokon vyvinie. Proces kúpy Twitteru by mal byť “prinajlepšom” dokončený až v priebehu nasledujúcich dvoch alebo troch mesiacov. Musk to však už teraz vníma ako hotovú vec.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať