fifa 22

EA Sports po 30 rokoch končí so značkou FIFA, ako to ovplyvní budúce hry?

Rozšírenia budú od nového roka vychádzať pod označením EA Sports FC.

Herné štúdio Electronic Arts (EA) po dlhých 30 rokoch spolupráce končí so značkou FIFA. Fanúšikovia legendárnej futbalovej série si tak budú musieť prevyknúť na nový názov – EA Sports FC. O téme píše portál Rock Paper Shotgun.

Od posledného podpísania licenčnej zmluvy medzi EA a FIFA sa séria rozrástla na raj pre mikrotransakcie, ktorý ročne generoval miliardové zárobky. FIFA si však z tohto koláča chcela ukrojiť väčší kus, než koľko bolo herné štúdio ochotné akceptovať. Cesty dvoch veľkých mien sa tak po troch desaťročiach definitívne rozdelili.

Posledný svojho druhu

FIFA 2023 bude úplne posledným rozšírením série s týmto označením. Zároveň však pôjde o doposiaľ najbohatší diel s novými hernými režimami, funkciami a ešte väčším množstvom tímov, líg a hráčov.

Čo bude ďalej? Žiadny strach, vaša obľúbená futbalová sága nekončí. Od nasledujúceho roku, konkrétne od júla 2023, však bude známa ako EA Sports FC. A to je v podstate všetko. Hráči sa nebudú musieť spokojiť s menším množstvom obsahu, pričom tituly budú aj naďalej dostupné na rovnakých platformách ako doposiaľ, čiže PlayStation, Xbox aj PC. Všetky kľúčové súčasti hry, ako sú tímy, hráči a ligy, sa totiž licencujú samostatne a často priamo od zdroja.

TIP REDAKCIE
Hanba na sto honov: Google Pixel Watch vraj poháňa 4-ročný procesor

Problémom však môže byť reprezentácia turnajov, ktoré organizuje priamo FIFA, ako sú napríklad Majstrovstvá sveta. Ligy ako Liga majstrov, Európska liga, Bundesliga či La Liga v hre ostanú.

Projekt EA Sports FC má 300 licencovaných partnerov, 19 tisíc hráčov v 700 tímoch, 100 štadiónov a viac ako 30 líg z celého sveta. Nudu teda naozaj nečakajte.