AKTUÁLNE: Kúpa Twitteru je pozastavená, tvrdí Musk. Čo sa stalo?

Akvizícii je však vraj stále zaviazaný.

Proces kúpy Twitteru Elonom Muskom bol pozastavený. Vizionár sa s touto skutočnosťou podelil v príspevku práve na tejto sociálnej sieti. Aký mal k tomu dôvod?

Elon Musk má kúpiť Twitter za celkovo 44 miliárd dolárov. Celý proces je však oveľa komplikovanejší, než sa môže na prvý pohľad zdať, a pýta si nejaký ten čas na kompletizáciu.

Aktuálne najbohatší človek na svete prezradil, že proces kúpy dočasne pozastavený. V spomenutom príspevku (nižšie), uviedol, že sa najskôr potrebuje uistiť, či falošné účty na sociálnej sieti “skutočne predstavujú menej ako 5 % celkového počtu používateľov”. O téme informuje NPR.

Toto prehlásenie doplnil odkazom na správu agentúry Reuters. Tá citovala vyjadrenie spoločnosti Twitter o tom, že z celkovo 229 miliónov používateľov sociálnej siete, ktorí v prvom štvrťroku videli inzercie (tzv. monetizovaní používatelia), predstavovali falošné, respektíve podvodné profily menej ako 5 % podiel. Musk sa tak zrejme chce o pravdivosti tohto tvrdenia presvedčiť.

TIP REDAKCIE
Američania chcú na Slovensku spraviť poriadok: Toľko hoaxov nestrpia, Facebook reaguje!

Hoci v tomto čase nie je isté, či by prípadný nesúlad medzi skutočnosťou a údajmi Twitteru ohrozil proces kúpy, Musk tvrdí, že je akvizícii “stále zaviazaný”.