VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerá prvá Tesla Gigafactory v Európe!

Slávnostného otvorenia továrne, ktorá zaberá plochu o rozlohe približne 3 km2, sa zúčastnil aj šéf automobilky, Elon Musk.

Tesla koncom minulého mesiaca oficiálne otvorila svoju vôbec prvú Gigafactory na pôde Európy, konkrétne blízko Berlína, hlavného mesta Nemecka. Aktuálne zamestnáva približne 10 tisíc ľudí a keď sa rozbehne naplno, bude produkovať približne pol milióna elektromobilov Model Y ročne.

Nie je žiadnym tajomstvom, že bežný smrteľník, zamestnancov nerátajúc, nikdy nedostane možnosť čo i len nahliadnuť do továrne takéhoto charakteru. Alebo? Tesla na svojom YouTube kanáli zverejnila necelé 3 minúty dlhé video (nižšie), v ktorom prostredníctvom dronu ukazuje interiér Giga Berlin-Brandenburg. Kameru zameriava na rôzne oblasti vrátane výrobnej linky, ktorej konštrukcia údajne stála viac ako 5 miliárd dolárov, píše Digital Trends.

Slávnostného otvorenia továrne, ktorá zaberá plochu o rozlohe približne 3 km2, sa zúčastnil aj šéf automobilky, Elon Musk. Na profile skynamicdrone (Instagram) si môžete pozrieť krátky záznam z ceremónie, kde na oslavu tohto významného úspechu predvádza úsmevný tanec.

TIP REDAKCIE
Tutovka: Legendárny Dead Space čaká remake, poznáme aj dátum vydania!

Lepšie neskoro ako nikdy

Bolo sa skutočne z čoho radovať, nakoľko pôvodne mala automobilka v pláne spustiť výrobu v Giga Berlin-Brandenburg ešte počas leta minulého roku. Situáciu však skomplikovala pandémia, problémy v dodávateľskom reťazci a taktiež protesty environmentálnych aktivistov.

Továreň bude okrem elektromobilov vyrábať aj batérie, no až neskôr v tomto roku. Ročná kapacita sa má pohybovať okolo 50 GWh ročne.