Ukrajinci vraj tajne primiešavajú hrivny medzi eurá: Slovenskom sa šíri bizarný hoax

Vymyslený príbeh zdieľali stovky ľudí.

O tom, že predstavivosť niektorých ľudí nemá žiadne limity sme sa presvedčili už niekoľkokrát. Fiktívne príbehy a prípady, ktorými sa „anonymné“ účty snažia vystrašiť zvyšok populácie nevymizli ani po ústupe pandémie COVID-19. Práve naopak.

Najnovším prípadom šíriacim sa najväčšou sociálnou sieťou, Facebook, hovorí o tom, aby si ľudia dávali pozor na to, aké mince nosia u seba. Podľa textu, ktorý zverejnil server HOAX.sk hrozí, že u seba v peňaženke môžete nájsť ukrajinské hrivny.

Drahí priatelia. Ak platíte v hotovosti, prekontrolujte si dobre prijímané mince. Ukrajinci totiž dávajú do obehu svoje hrivny – ani neviem ako sa tie ich haliere volajú. Robia to určite zámerne, lebo sú vo veľkosti 1 a 2 eurovej mince. Ja som na svoju nepozornosť doplatila. Ani vo sne ma nenapadlo, že sa to môže stať. Teraz mi to potvrdil aj pokladník v našej Bille,“ píše sa v texte.

Zdroj: HOAX.sk

Panika kvôli ničomu

Pochopiteľne, to, že sa jedna či dve mince objavia v obehu, nič nemusí znamenať a v žiadnom prípade nemusí ísť o celonárodný problém. Ten, kto bol na dovolenke v krajine, ktorá nemá euro, iste vie, že cudzie mince sa dokážu rýchlo primiešať medzi eurá.

TIP REDAKCIE
Na Slovensko prichádza nový hráč: Značka TECNO zamieša kartami v strednej triede

Na celom príbehu je absurdné aj to, že ukrajinské hrivny a kopejky (centy) vzhľadovo nepripomínajú eurá. Hrivny sú vyrobené z poniklovanej ocele, zatiaľ čo kopejky sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele alebo z mosadze.

O tom, že by to robili Ukrajinci zámerne nevie nikto, a to vrátane polície SR. Nenechajte sa zastrašiť ani oklamať podobnými výmyslami. Ľudia z Ukrajiny momentálne potrebujú našu plnú podporu.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať