Konečne: Twitter umožní upravovať už publikované príspevky

Funkciu si najskôr vyskúšajú predplatitelia.

Používatelia sociálnej siete Twitter, najmä tí dlhoroční, môžu oslavovať. Rovnomenná spoločnosť plánuje pridať do svojej sociálnej siete funkciu „upraviť,“ pomocou ktorej budú môcť ľudia pozmeniť už zverejnené príspevky. Hoci je to dobrý dôvod na oslavu, netreba sa tešiť príliš.

Komunita sociálnej siete dlhé roky žiadala Twitter, aby im umožnil už publikované príspevky upravovať. Oprava preklepov, aktualizácia statusov o nové informácie, doplnenie internetového odkazu… Výhody sú jasné.

Žiaľ, stále nevieme, ako to bude presne fungovať. Ako oznámila sociálna sieť, Twitter túto funkciu sprístupní v najbližších mesiacoch. Zo začiatku bude vystupovať ako experimentálna funkcia pre predplatiteľov rozšírenia Twitter Blue.

Firma tak najskôr otestuje, ako bude táto možnosť v praxi fungovať. Aj keď sú jej výhody zjavné, kritici upozorňujú, že by ju mohli používatelia zneužívať. Mohli by napríklad pozmeniť význam správy po tom, ako pôvodný príspevok získa väčšiu popularitu – patričný počet zdieľaní a srdiečok.

Riešením by mohlo byť, že Twitter dovolí upravovať publikované statusy iba do určitého času, napríklad do jednej hodiny po uverejnení. V každom prípade si bežný používateľ sociálnej siete zrejme ešte dlhý čas počká, kým si bude môcť novú funkciu vyskúšať.

TIP REDAKCIE
Zelená doprava na Slovensku: Na ceste sú ďalšie vodíkové autobusy!

Stojí za novou funkciou Elon Musk?

Twitter si v uplynulých dňoch vyslúžil pozornosť kvôli miliardárovi Elonovi Muskovi, šéfovi automobilky Tesla či aerokozmickej spoločnosti SpaceX. V rovnomennej firme, ktorá sieť Twitter prevádzkuje, kúpil takmer 10-percentný podiel.

twitter
Elon Musk. Foto: Heisenberg Media

Stal sa tak najväčším akcionárom firmy a zároveň členom predstavenstva. Elon Musk je na Twitteri mimoriadne aktívny, komentuje technologický priemysel, spoločenské udalosti, odpovedá fanúšikom a zverejňuje novinky týkajúce sa jeho podnikania.

Elon Musk sa v ankete svojich fanúšikov opýtal, či by uvítali funkciu, ktorá by im umožnila upravovať zverejnené príspevky. Viac ako 70 % ľudí odpovedalo, že áno. Výsledky ankety si môžete pozrieť TU.

Krátko po tejto ankete Twitter oznámil, že editačnú funkciu začne testovať v najbližších mesiacoch. Spoločnosť však tvrdí, že na nej pracuje od minulého roka a že Muskova anketa nebola zdrojom tohto nápadu.