angry birds

Legenda je späť: Pôvodná hra Angry Birds je opäť dostupná pre smartfóny

Stojí symbolických 0,99 eur.

Kto by nepoznal ikonickú mobilnú hru s nazlostenými operencami. Prvý diel Angry Birds bol vydaný pred mnohými rokmi, na platforme iOS sa objavil v roku 2009. Získal veľkú popularitu, čo podnietilo tvorcov, aby pripravili verziu pre zariadenia s Androidom.

Zo značky Angry Birds sa postupne vykľul celý marketingový priemysel. Vývojári chrlili ďalšie a ďalšie verzie hry.

Okrem toho vznikli rozličné darčekové predmety s vyobrazením herných postáv, nehovoriac o dvoch celovečerných filmoch a dokonca zábavnom parku, ktorý je stále v prevádzke v najväčšom fínskom meste Tampere.

Pôvodná hra zmizla z obchodov s aplikáciami v roku 2019. Teraz však hlási triumfálny návrat. Dostupná je v obchodoch Google Play a Apple App Store pod názvom Rovio Classics: Angry Birds. Nie je zadarmo, stojí symbolických 0,99 eur.

To pre skalných fanúšikov a hráčov, ktorí si chcú na hru zaspomínať, určite nebude prekážkou. Na druhú stranu, neobsahuje žiadne reklamy ani mikrotransakcie.

TIP REDAKCIE
Rodičia POZOR: Na TikToku sa šíri výzva, ktorá deti do 15 rokov nabáda na samovraždu
angry birds
Foto: Red
angry birds
Foto: Red.

Prirodzene, hru museli vývojári prepracovať pre súčasné nároky. Dali si však veľký pozor, aby bola hrateľnosť, fyzika a vzhľad hry verné originálu. Titul postavili na platforme Unity, vďaka čomu bude dobre vyzerať na súčasných obrazovkách s vysokým rozlíšením.

Základom pre prepracovanú verziu sa stala hra z roku 2012, ktorá je považovaná za najväčšiu klasiku zo série Angry Birds. Obsahuje 8 epizód, 390 úrovní a rovnaký návykový potenciál.

Máte záujem? Hru si môžete stiahnuť TU (Android) alebo TU (iOS).