dji mini 3

Nové senzory či väčšia batéria: Dron DJI Mini 3 Pro na obzore

Ľahká váha vhodná (nielen) pre začiatočníkov.

Spoločnosť DJI pomaly ale isto pripravuje predstavenie ďalšej generácie svojho lacného a kompaktného dronu. Reč je, samozrejme, o triede DJI Mini, kde v súčasnosti pôsobí model Mini 2 a Mini SE.

Nová generácia sa bude nazývať DJI Mini 3 Pro. Podrobnosti, ale aj fotografie, sa už plavia vo vodách sociálnych sietí, vďaka čomu približne vieme, čo nás čaká.

Na prednej strane dronu badať dvojicu nových senzorov, ktoré zabezpečia automatické vyhýbanie sa prekážkam. Na mieste zároveň zostávajú spodné snímače, ktoré zase bránia kolízii dronu so zemou.

V rade DJI Mini pôjde o novinku, doposiaľ boli poruke iba spodné senzory priblíženia. Dron by tak mohol získať niektoré funkcie z drahších modelov, radi by sme videli napríklad napríklad funkciu Active Track s automatickým sledovaním objektov a osôb.

Ďalšie indície smerujú k svetelnejšiemu objektívu s clonou f/1.7 (Mini 2 f/2.8), ktorý si s najväčšou pravdepodobnosťou zachová pôvodnú ohniskovú vzdialenosť 24 mm. Osadený ale bude vo vylepšenom mechanickom stabilizátore pracujúcom po troch osiach.

dji mini 3 pro
Zdroj: Jasper Ellens / Twitter

Zdá sa, že je navrhnutý tak, aby dokázal efektívne stabilizovať aj videá natáčané vertikálne. Tento typ obsahu je vhodný pre sociálne siete, kde sa to ním hemží čoraz viac. Krátke, vertikálne orientované videá už začal návštevníkom servírovať aj Facebook.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dajte si obrovský POZOR. Toto číslo vám cez SMSky potichu ukradne peniaze!

Zle nevyzerá ani objemnejšia batéria s kapacitou 2453 mAh, vďaka ktorej sa dron vydrží vznášať vo vzduchu zase o niečo dlhšie. Súčasný Mini 2 má 2250 mAh akumulátor a výdrž 31 minút, pokiaľ mu prajú poveternostné podmienky.

Dôležitá vec – štítok z uverejnených fotografií prezrádza, že DJI Mini 3 Pro nebude vážiť viac ako 250 gramov. Popravde by sme boli skôr prekvapení, keby nová generácia túto hranicu prekročila.

Drony do 250 gramov majú totižto jednu výhodu, stanovené regulačné pravidlá sa ich dotýkajú najmenej. Lietanie s nimi je jednoducho slobodnejšie. Ak vás téma pravidiel lietania s dronmi zaujíma, aktuálnu situáciu skvele popísal tento text na webe aprop.sk.

Kedy by mohol byť nový DJI Mini 3 Pro predstavený? Podľa Jaspera Ellensa absolvuje premiéru do niekoľkých týždňov. Určite sme zvedaví na cenu, ale aj na ďalšie podrobnosti týkajúce sa 4K kamery (veľkosť snímača, FPS), softvérových režimov a ostatných súčastí.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať