Meta to s metaverzom myslí vážne: Budúci mesiac otvorí svoju prvú kamennú predajňu!

Prvá kamenná predajňa spoločnosti Meta otvorí svoje brány už 9. mája, a to meste Burlingame nachádzajúcom sa v okrese San Mateo v Kalifornii.

Facebook sa nedávno pretransformoval na spoločnosť Meta Platforms, ktorej eventuálnym hlavným úmyslom je vytvorenie metaverza, čiže akéhosi virtuálneho priestoru, v ktorom môžu ľudia vzájomne interagovať prostredníctvom avatarov. A síce je realizácia tohto projektu stále v nedohľadne, gigant sa k nej intenzívne posúva, hoci zatiaľ len opatrnými krôčikmi.

Jeden z nich učiní aj budúci mesiac. Meta, ktorá funguje pod vedením Marka Zuckerberga, sa chystá otvoriť svoju vôbec prvú kamennú predajňu. Jej účelom bude priblížiť zákazníkom vytúžené metaverzum, píše 9to5Mac.

Zdroj: Meta

Oznámenie o otvorení kamennej predajne sa objavilo na oficiálne stránke spoločnosti. Tá opisuje tzv. Meta Store ako miesto, ktoré poskytne praktické skúsenosti s produktmi, ako sú zariadenia Portal, Ray-Ban Stories či headset Quest VR. Spustiť sa má aj nový online obchod s vylepšeným prostredím.

“V konečnom dôsledku je naším cieľom v rámci obchodu Meta Store ukázať ľuďom, čo všetko je možné s našimi produktmi dnes, a zároveň poskytnúť pohľad do budúcnosti, keď metaverzum ožije – a dúfame, že v tomto procese tento pojem trochu demystifikujeme,” píše Meta.

Zdroj: Meta

Prvá kamenná predajňa spoločnosti Meta otvorí svoje brány už 9. mája, a to v meste Burlingame nachádzajúcom sa v okrese San Mateo v Kalifornii. Uvidíme, či sa časom sieť rozšíri aj na iné kontinenty, vrátane toho nášho.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli