xiaomi 12 pro

Xiaomi s Európou ešte neskončil, na ceste má byť ďalší smartfón!

Viac menej pôjde o priameho nástupcu minuloročného Xiaomi Mi 11 Lite, ktorý sa aktuálna predáva za približne 250 €.

Spoločnosť Xiaomi nedávno na svetovom trhu uviedla tri zo svojich najnovších smartfónov. Konkrétne je reč o modeloch Xiaomi 12, Xiaomi 12X a Xiaomi 12 Pro. To však zrejme ešte nie je všetko. Ako píše server Gizmochina, na ceste má byť minimálne ešte jedno zariadenie, a to Xiaomi 12 Lite 5G.

Xiaomi 12 Lite 5G, cenovo dostupnejší variant z čerstvej série, sa má aktuálne testovať na európskom a ázijskom trhu.

Zdroj: Xiaomiui

Xiaomi 12 Lite 5G: Zlatá stredná cesta

Podľa špecifikácií bude spadať do strednej triedy. Prednú stranu pokryje 6,55-palcový AMOLED displej s postranným zakrivením, rozlíšením FHD+ a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Jeho súčasťou bude aj snímač odtlačkov prstov či kruhový výrez pre selfie fotoaparát. Počet megapixelov zatiaľ nepoznáme.

O pozícii Xiaomi 12 Lite 5G v strednej triede svedčí napríklad aj čipset, ktorého úlohu zohrá Snapdragon 778G+ od spoločnosti Qualcomm. Vzadu nájdeme foto súpravu na čele so 64 Mpx snímačom obrazu ISOCELL GW3 od Samsungu. Sekundovať mu bude ultraširokouhlý objektív a makro senzor.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovenská pošta varuje všetkých. Ak vám príde toto, môžete prísť o peniaze!

Viac menej pôjde o priameho nástupcu minuloročného Xiaomi Mi 11 Lite, ktorý sa aktuálne predáva za približne 250 €. Po softvérovej stránke nový model poženie Android 12 prekrytý rozhraním MIUI 13.