Čo je veľa, to je veľa: Muž sa snažil prepašovať 160 procesorov Intel, prezradil sa podozrivou chôdzou

Celkovo mala hodnota pašovaných čipov presahovať hodnotu 40 tisíc €.

Pašovanie elektronických komponentov naprieč štátmi nie je v dnešnom svete nič nové. A hoci sa to niekedy môže vydariť, zväčša je tomu presne naopak. Exemplárnym príkladom druhého spomenutého scenára je muž, ktorý sa do Číny snažil prepasovať až 160 procesorov spoločnosti Intel.

Procesory sa snažil prepašovať s vidinou zárobku. Ak by sa totiž vyhol colnici, vyhol by sa aj poplatkom, čo by mu následne umožnilo predať čipy s ešte vyšším ziskom. To sa mu však nepodarilo. Celkovo si k telu vrátane brucha, lýtok či pásu pripevnil až 160 procesorov, píše český server Živě.cz. Poslúžila mu k tomu lepiaca páska.

Medzi procesormi, ktoré sa muž snažil prepašovať, sa mali nachádzať aj novšie varianty, ako napríklad Intel Core i9-12900K, ktorý u nás stojí približne 660 €. Celkovo mala hodnota pašovaných čipov presahovať hodnotu 40 tisíc eur.

TIP REDAKCIE
Novinka HONOR X7 je aktuálne dostupná na Slovensku za akciovú cenu 179 Eur!

Ako stvorené na pašovanie

Prečo práve procesory? Sú pevné a kompaktné, vďaka čomu sú ako stvorené na pašovanie. Vďaka malým rozmerom sa zmestia takmer kamkoľvek, dokonca aj v hojnejšom počte – napríklad na telo. Keď sa však rozhodnete prepašovať až 160 kusov, môžu nastať problémy. Takéto množstvo predsa len zaberá nejakú plochu a aj niečo váži, čo komplikuje chôdzu. A práve to muža prezradilo. Incident si môžete pozrieť na tomto videu.