google play filmy

Filmy už v obchode Play nenájdete, presunú sa do televíznej aplikácie

Google TV bude novým domovom pre filmy a televízne relácie.

Spoločnosť Google sa opäť rozhodla trochu poupratovať vo svojich službách. Tentokrát prišli na rad filmy, ktoré ponúka prostredníctvom obchodu Google Play a samostatnej aplikácie Google TV (predtým Google Play Filmy).

Od mája 2022 používatelia kategóriu s filmami v aplikácii Google Play nenájdu. Spoločnosť ale na tento obsah nerezignuje. Iba ho presúva do aktualizovanej aplikácie Google TV, ktorá sa stane novým domovom pre filmy a televízne relácie.

Ponuka obchodu Google Play sa tým pádom zúži na aplikácie, hry a knihy. Spoločnosť túto novinku oznámila na stránke technickej podpory obchodu Play.

Google sľubuje, že jeho televízna aplikácia zabezpečí používateľom rovnaký zážitok, na aký sú zvyknutí z obchodu Google Play. Čo je dôležité, v apke Google TV bude dostupný všetok obsah, ktorý si používatelia predtým zakúpili.

Rovnako bude možné zdieľať zakúpený obsah s rodinnými príslušníkmi a nakupovať filmy za darčekové poukážky.

TIP REDAKCIE
Američania chcú na Slovensku spraviť poriadok: Toľko hoaxov nestrpia, Facebook reaguje!
Google Play Filmy
Zdroj: Red.

Vyčlenenie filmov na samostatnú koľaj prichádza po tom, ako podobný osud zastihol službu Google Play Hudba. Tá taktiež vypadla z obchodu Play. Spoločnosť ju ale v tomto prípade nahradila úplne novou službou YouTube Music, do ktorej si mohli používatelia presunúť takmer všetok obsah z pôvodného stanovišťa.

Aplikácia Google TV nie je dostupná iba pre smartfóny a tablety s operačným systémom Android. K dispozícii je aj na „veľkých obrazovkách“, či už prostredníctvom príslušenstva Chromecast alebo priamej integrácie v podporovaných inteligentných televízoroch.

Nakupovanie a streamovanie filmového obsahu od Google tak bude združené na jednom mieste, čo sa javí ako rozumné riešenie. Ako sme uviedli, popísané zmeny prebehnú v máji tohto roka, čiže o niekoľko týždňov.