elden ring

Hra Elden Ring žne úspech, na konte má už 12 miliónov predaných kópií

Nová hviezda herného priemyslu.

Akčná RPG hra Elden Ring z dielne štúdia From Software (vydavateľ Bandai Namco) je pre hráčov dostupná od 25. februára, kedy dorazila na platformy PS4, PS5, Xbox Series X/S, Xbox One a Microsoft Windows.

Vydavateľ Bandai Namco v novembri 2021 vyslovil očakávanie, že v priebehu piatich týždňov od vydania predá aspoň 4 milióny kópií hry Elden Ring. Teraz je už jasné, že sa vo svojich odhadoch prerátal, a to v pozitívnom zmysle slova.

Vývojári sa v tlačovej správe pochválili, že po celom svete predali k 14. marcu 2022 až 12 miliónov kópií. Z toho 1 miliónov kusov sa podarilo predať na trhu v Japonsku. Údaj pritom zahŕňa nielen fyzické, ale aj digitálne kópie hier. Spoločnosť tak tento míľnik dosiahla iba 18 dní po tom, ako hru vydala.

Pre herné štúdio From Software je to mimoriadny úspech. Pre porovnanie, ich doteraz najpredávanejšia hra, titul Dark Souls 3, dosiahla 10 miliónov predaných kusov až po 4 rokoch od jej uvedenia na trh.

TIP REDAKCIE
Creality CR-10: Lepšiu 3D tlačiareň za túto cenu nezoženiete!
Záber z hry Elden Ring: Foto: Red.

Elden Ring náročnou, no nádhernou a veľmi pôsobivou akčnou RPG hrou zasadenou do prostredia fantasy sveta. Hru režíroval Hidetaka Miyazaki, japonský dizajnér, spisovateľ a zároveň výkonný riaditeľ spoločnosti From Software v jednej osobe.

Vytvoril ju v spolupráci s George R. R. Martinom, autorom populárnych fantasy románov a ságy Pieseň ľadu a ohňa (A Song of Ice and Fire). Podľa tohto diela bol natočený úspešný seriál Hra o tróny (A Game of Thrones).

Pokiaľ sa titul Elden Ring doteraz neocitol vo vašom centre pozornosti, môžete si o ňom prečítať v minulom článku, v ktorom sme zhrnuli prvé dojmy z hry.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať