Hogwarts Legacy: Takto bude vyzerať nové RPG z prostredia Rokfortskej čarodejníckej školy!

Pôvodne mala hra debutovať ešte počas 2021, no neskôr bolo vydanie preložené na aktuálny rok. Presný dátum síce zatiaľ nepoznáme, no údajne sa tak môže stať už počas letných prázdnin.

Herné štúdio Avalanche Software zverejnilo 14-minútové video, v ktorom demonštruje svoje pripravované RPG Hogwarts Legacy. Ako naznačuje samotný názov, jeho príbeh sa bude odohrávať v prostredí legendárnej Rokfortskej čarodejníckej školy, ktorú mnohí z nás poznajú z kníh a filmov o Harrym Potterovi.

Hoci debut hostuje spoločnosť Sony, nepôjde o exkluzivitu pre konzoly PlayStation. Nový titul bude dostupný aj na konzolách Xbox One, Xbox Series X/S a dokonca aj na PC, píše The Verge.

Nechýbajú ani fakulty či školská dochádzka

Nakoľko sa zaraďuje do žánru RPG, hráči si budú môcť vytvoriť vlastnú postavu, zaradiť sa do jednej zo štyroch rokfortských fakúlt a chodiť na vyučovacie hodiny. Začínať však budú ako študenti piateho ročníka. Hranie za študenta prvého či druhého ročníka, kedy by postava mala len 11 alebo 12 rokov, totiž do akčného žánru veľmi nezapadá.

TIP REDAKCIE
Ďalší veľký úspech NASA: Vedcom sa podarilo vypestovať rastliny z mesačného prachu!

Okrem známeho prostredia plného nostalgie sa môžu hráči tešiť aj na akčný a v mnohých smeroch prispôsobiteľný štýl boja. V boji s nepriateľmi im pomôžu rôzne kombinácie kúziel, ktorých bude naozaj požehnane. Počas svojej púte taktiež budú môcť svoju postavu vylepšovať pomocou magického vybavenia a schopností.

Zdroj: PlayStation (YouTube)

Dej sa odohráva desiatky rokov pred Harrym Potterom

Harryho Pottera, Hermionu Grangerovú či Rona Weasleyho však v hre nestretnete. Dej sa odohráva v 19. storočí, desiatky rokov pred vôbec prvým dielom knižnej či filmovej série. Točiť sa bude okolo vzbury škriatkov proti čarodejníkom, skupiny temných čarodejníkov a nebezpečných monštier.

Pôvodne mala hra debutovať ešte počas 2021, no neskôr bolo vydanie preložené na aktuálny rok. Presný dátum síce zatiaľ nepoznáme, no údajne sa tak môže stať už počas letných prázdnin.