Trumpova sociálna sieť zožala úspech: Truth Social bola najsťahovanejšiou aplikáciou v App Store

Podobnosť so službou Twitter je viditeľná už na prvý pohľad.

Spoločnosť Digital World Acquisition Crop. ktorá sa plánuje v blízkej budúcnosti zlúčiť so spoločnosťou Truth Social, včera zaznamenala značný 14 % rast. Vďačí za to Trumpovej novej sociálnej sieti, ktorá bola na trh uvedená v pondelok 21. februára.

Trump Social je čerstvá sociálna sieť, ktorá vznikla pod rukami Donalda J. Trumpa. Stimulom pre jej vznik bolo viacero udalostí, ako napríklad zablokovania jeho konta na Twitteri po tom, čo údajne podporoval násilie v súvislosti s útokom na Kapitol.

Aplikácia na pôde USA zožala obrovský úspech, a to aj napriek tomu, že proces registrácie neprebiehal pre všetkých bezproblémovo. Mnohí ľudia sa do siete nedostali kvôli neznámej chybe alebo boli umiestnení na čakací zoznam, údajne z dôvodu vysokého dopytu.

A zdá sa, že je tomu skutočne tak. Sociálna sieť Truth Social sa totiž prebojovala na prvú priečku najsťahovanejších aplikácií v App Store, píše Business Insider. Čoskoro by sa pritom mala dopracovať aj do Android zariadení.

Zdroj: Trump Social/App Store/The Verge

Podobnosť so službou Twitter je viditeľná už na prvý pohľad. Rozdiel je v tom, že užívatelia namiesto tweetov píšu takzvané truths (pravdy). Ak si o Trumpovej sieti chcete prečítať viac, môžete tak urobiť v samostatnom článku, ktorý nájdete na tomto linku.

TIP REDAKCIE
MMR: Slováci vyvinuli monitorovací systém, ktorý dokáže asistovať ozbrojeným aj záchranným zložkám!
Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať