Elektrický Porsche Taycan prešiel celé USA, na nabíjačke pobudol len 2 a pol hodiny

Každá prestávka na nabíjanie musela byť sledovaná nezávislými svedkami. Natočený bol každý jeden kilometer cesty, pričom sledované boli aj údaje z GPS.

Minuloročný model elektrického Porsche Taycan sa zapísal do Guinnessovej knihy svetových rekordov. Podarilo sa mu prejsť naprieč celými USA pri rekordne krátkom čase strávenom nabíjaním. O téme píše server The Driven.

Wayne Gerdes, ktorý drží už niekoľko rekordov za efektivitu a dojazd elektromobilu, sa po novom rozhodol obohatiť svoju zbierku o novú trofej, a to za najkratší čas nabíjania pri prejazde USA v elektromobile.

Jeho púť začala v Los Angeles na západnom pobreží a končila v New Yorku na opačnom konci. Celkovo tak prešiel trasu o dĺžke 4 561,6 kilometra. Nabíjaním pritom strávil len 2 hodiny, 26 minút a 48 sekúnd, čím s obrovským náskokom prekonal predošlý rekord (7 hodín, 10 minút a 1 sekunda).

“Keď porovnám výkon nabíjania rôznych elektromobilov, ktoré som doteraz riadil, Taycan nastavuje novú latku,” povedal Gerdes. “Prvýkrát som nabíjal na 350 kW nabíjačke, zo 6 na 82 % som sa dostal za 22 minút.”

The Driven podotýka, že rýchlosť nabíjania Porsche Taycan má byť stále obmedzená na 270 kW. Tlačová správa, ktorá informovala o prekonaní svetového rekordu, nespomína, či bolo vozidlo akýmkoľvek spôsobom upravené. Jedna z fotografií však ukazuje, že nabíjanie prebiehalo pri výkone 251 kW.

Proces nastavenia nového svetového rekordu skutočne nebol prechádzkou ružovou záhradou. Každá jeho prestávka na nabíjanie musela byť sledovaná nezávislými svedkami. Natočený bol každý jeden kilometer cesty, pričom sledované boli aj údaje z GPS.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Eurokomisia podala žalobu na Slovensko. Za toto dostaneme pokutu!