MSI bude posielať svoje základné dosky bez katalógov a manuálov, odvoláva sa na ochranu životného prostredia

Hoci sa takáto zmena môže na prvý pohľad zdať ako zanedbateľná, opak je pravdou. Obrovská časť manuálov a iných pribalených papierov napokon aj tak skončí v koši, pričom netreba zabúdať na smutnú skutočnosť, že nie každý sa obťažuje triedením odpadu.

Ochudobňovanie krabičiek spotrebnej elektroniky je v dnešnom svete bežným trendom. Doposiaľ sa týkal prevažne smartfónov, ktoré z ekologických dôvodov prichádzajú bez nabíjačiek, slúchadiel či iného príslušenstva. Postupne sa však k tejto iniciatíve pridávajú aj spoločnosti z iných segmentov, ako je napríklad MSI.

MSI je známe meno z prostredia herných komponentov, presnejšie základných dosiek, grafických kariet či úložných diskov. Práve táto spoločnosť sa rozhodla upraviť svoje aktivity tak, aby prispela čo najviac k snahe o ochranu životného prostredia. Učiniť tak chce odstránením papierových príručiek, dokumentov o podmienkach záruky, letákov či katalógov z balení svojich produktov. Začať má pri základných doskách, píše server Živě.cz.

“Spoločnosť MSI sa zaviazala zmierňovať vplyvy svojich obchodných činností na životné prostredie prostredníctvom ekologickej výroby a riadenia dodávateľského reťazca. V reakcii na riziko zmeny klímy sme aktívne investovali do zlepšenia spotreby energie, zníženia množstva odpadu a kontroly chemických látok,” uvádza výrobca v oficiálnom oznámení.

TIP REDAKCIE
ASUS predstavil nové notebooky Zenbook 2022: Pri špičkovom hardvéri to naozaj nekončí!

Informácie nezmiznú, len zmenia formu

Užívateľ, ktorý si od MSI v budúcnosti zakúpi základnú dosku, však neostane úplne s prázdnymi rukami. Ku všetkým potrebným i doplnkovým informáciam sa bude môcť dopracovať prostredníctvom stránky spoločnosti alebo QR kódu na krabičke.

Hoci sa takáto zmena môže na prvý pohľad zdať ako zanedbateľná, opak je pravdou. Obrovská časť manuálov a iných pribalených papierov napokon aj tak skončí v koši, pričom netreba zabúdať na smutnú skutočnosť, že nie každý sa obťažuje triedením odpadu. Keď nebude čo vyhodiť, množstvo nadbytočného odpadu, ktoré poškodzuje naše životné prostredie, sa zníži. Jednoduché.