Google na Ukrajine: Zaznamenali sme zvýšený počet vyhľadávaní toho, ako vyrobiť Molotov koktail

Ukrajinci sa obracajú na Google. Vyhľadávajú spôsob, ako vyrobiť Molotov koktail.

Mnohí Ukrajinci sa neustále spoliehajú na silu internetu. Tá ich nielen spája, ale aj ponúka nespočetne veľa rád, ako sa brániť. Google neustále monitoruje to, čo ľudia aktuálne vyhľadávajú. Na Ukrajine je teraz veľký záujem o jeden recept – na Molotov koktail.

Ukrajinci tak reagovali na piatkovú výzvu námestníčky ukrajinského ministra obrany, aby civilisti spravili všetko pre to, aby odolali ruským silám, ktoré ešte vo štvrtok napadli krajinu. Hlavné mesto je podľa všetkého hlavným cieľom invázie.

Útočníci už pocítili moc ukrajinských vojenských síl, ale je dôležité, aby sa bránili všetci,“ napísala na Facebooku námestníčka. Obyvateľov zároveň nabáda, aby si doma vyrobili improvizované zbrane, alebo použili skutočné a začali sa brániť.

To, že sa obyvatelia Ukrajiny chopili výzvy nasvedčujú aj výsledky vyhľadávaní, ktoré Google neustále monitoruje. Za uplynulých 24 hodín totiž prudko vzrástol počet vyhľadávaní otázky „ako vyrobiť Molotov koktail“. Neostalo to len pri vyrábaní, mnohé videá kolujúce internetom skutočne naznačujú, že Ukrajinci vyrobené zbrane začali používať.