pixel 7

Dizajn smartfónov Pixel 7 a 7 Pro odhalený, veľké zmeny nečakajte

Prvé neoficiálne vizualizácie sú tu.

Nové generácie referenčných Android smartfónov z dielne Google majú do svojho oficiálneho predstavenia ešte poriadne ďaleko. Zariadenia Pixel 7 a 7 Pro skôr ako niekedy na jeseň neuvidíme. Napriek tomu sa už teraz dostávajú na povrch podrobnosti o ich vlastnostiach.

Smartfóny Pixel 7 a 7 Pro by mali až na pár detailov vyzerať rovnako ako ich súčasné generácie. Aspoň sa to dá usúdiť podľa vizualizácií, ktoré zverejnil informátor Steve Hemmerstoffer známy pod prezývkou OnLeaks. Učinil tak prostredníctvom serverov Smartprix a Carhp.

Google s modelmi Pixel 6 nastolil nový dizajnový trend, vďaka ktorému sa mu podarilo vlastné smartfóny odlíšiť od konkurencie. Charakteristický je najmä horizontálne uložený modul s fotoaparátmi, ktorý pretína zadnú stranu zariadení.

Na prednej strane smartfónov sa nič výnimočné neudialo. Popri štíhlych rámikoch obkolesujúcich obrazovku obsahuje otvor so selfie kamerou, ktorý sa nachádza v strede pod horným okrajom.

Pixel 7 by mal mať rozmery 155,6 x 73,1 x 8,7 mm, bude teda o niečo menší a užší ako súčasný Pixel 6. Ak zohľadníme vystúpený segment s fotoaparátmi, hrúbka smartfónu dosiahne 11,5 milimetra.

pixel 7
Vizualizácia smartfónu Pixel 7. Zdroj: Steve Hemmerstoffer/carhp.com

Z toho sa dá usudzovať, že smartfón dostane podobne veľký displej a taktiež batériu. Očakávať môžeme plochý OLED panel s uhlopriečkou od 6,2 do 6,4-palca. Akumulátor by mal mať kapacitu 4600 mAh, podľa zdrojov sa však môže priblížiť ku kapacite 5000 mAh.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku

Pixel 7 Pro sa ponesie na rovnakej vlne. Rozmery 163 x 76,6 x 8,7 mm (11,2 mm s fotoaparátom) majú veľmi blízko k aktuálnej verzii Pixel 6 Pro. Počítať tak môžeme so 120 Hz OLED displejom s uhlopriečkou okolo 6,7-palca a batériou s kapacitou minimálne 5000 mAh. V tomto prípade bude mať displej zakrivené okraje.

Sedieť by mal aj počet fotoaparátov – z modelu Pixel 7 budú vykúkať dve optiky, z verzie 7 Pro trojica objektívov.

pixel 7 pro
Vizualizácia smartfónu Pixel 7 Pro. Zdroj: Steve Hemmerstoffer/smartprix.com

Zdá sa, že najväčšou inováciou mobilných noviniek od Google bude druhá generácia čipsetu Tensor s bezpečnostnou jednotkou Titan M2, ktorý si Google navrhol sám podobne, ako to robí napríklad Apple. Samozrejmosťou bude nadchádzajúca verzia operačného systému Android 13 podporená včasnými a pravidelnými aktualizáciami.

Google by tiež mohol mierne zlepšiť vlastnosti fotoaparátov, poprípade zobrazovacie schopnosti obrazoviek. Pixel 6 ponúka „len“ 90 Hz frekvenciu obnovovania obrazu, nová generácia by si mohla osvojiť 120 Hz frekvenciu.

Ako sme uviedli, smartfóny Pixel 7 a 7 Pro prídu k slovu až niekedy na jeseň, možno v októbri alebo v novembri. Dovtedy sa môže ešte veľa vecí zmeniť, k prvotným indíciám je tak vhodné pristupovať s patričnou rezervou.