Takto vyzerá štedrosť: Elon Musk venoval 6 miliárd dolárov na charitu

S najväčšou pravdepodobnosťou ich svetoznámy vizionár venoval na boj proti hladomoru.

Elon Musk údajne v novembri minulého roku daroval 5,74 miliárd amerických dolárov (5 miliárd eur) charitatívnej organizácii. A hoci nikto presne nevie, o akú organizáciu ide, s najväčšou pravdepodobnosťou finančné prostriedky odišli na pomoc hladným a chudobným. O novinke informuje denník The New York Times.

Oznámenie o dotácii uvedenej sumy prišlo znenazdajky. Elon Musk, šéf renomovanej automobilky Tesla a ďalších známych firiem, o nej informoval prostredníctvom hlásenia pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzy.

Aby sme boli konkrétnejší, Musk na charitu venoval niečo vyše 5 miliónov akcií, čo na základe priemernej ceny akcií v čase predaja (november) predstavuje okolo 5,7 miliardy dolárov. Ide tak o vôbec druhý najväčší dar na dobročinnú činnosť za rok 2021. Prekonáva ho už len ikonické duo Billa a Melindy Gates.

elon musk
Elon Musk počas tlačovej konferencie

Boj proti hladu a chudobe

Otázkou je, kam presne peniaze odišli. S najväčšou pravdepodobnosťou ich však svetoznámy vizionár venoval na boj proti hladomoru. Experti z OSN totiž práve počas novembra prehlásili, že len 2 % z Muskovho vtedajšieho bohatstva by vystačili na záchranu 42 miliónov ľudí pred hladovaním. Ten im odpovedal, že im peniaze veľmi rád dá, no chcel dôkaz o tom, ako to pomôže.

TIP REDAKCIE
Na Slovensko prichádza nový hráč: Značka TECNO zamieša kartami v strednej triede

Odvtedy sme o tejto téme nepočuli takmer žiadnu zmienku – až doteraz. Darovaná suma peňazí totiž predstavuje zhruba 2 % z Muskovho bohatstva v novembri minulého roku, o čom sme vás informovali v tomto článku. Zdá sa teda, že ho experti napokon dokázali presvedčiť.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať