Trump to stále nevzdal: Jeho sociálna sieť Truth Social má debutovať už budúci mesiac!

Spoločnosť Trump Media & Technology Group, skrátene TMTG, ktorá zastrešuje vznikajúcu sociálnu sieť, má mať aktuálne hodnotu 4,3 miliardy amerických dolárov.

Donald Trump nepochybne patrí medzi najkontroverznejšie osobnosti nielen politickej, ale aj internetovej sféry. Viaceré sociálne siete vrátane Twitteru zablokovali jeho kontá, čo bývalého prezidenta Spojených štátov amerických, pochopiteľne, nepotešilo.

Trump sa tak rozhodol vydať svojou cestou. Už dlhší čas pripravuje vlastnú sociálnu sieť Truth Social, ktorá má byť alternatívou práve k spomenutému Twitteru. Na trh sa podľa všetkého dopracuje už budúci mesiac, presnejšie 21. februára, naznačujú informácie z App Store, na ktoré upozornil server The Guardian.

Viac menej pôjde o bežnú sociálnu sieť. Bude dostupná formou aplikácie, pričom podobne ako na iných platformách budete mať možnosť sledovať iných užívateľov, osobnosti, obľúbené témy či zdieľať fotografie. Možnosť predobjednávky je už dostupná, zatiaľ však len v rámci App Store.

Aplikácia tak debutuje priibližne 13 mesiacov po tom, ako Facebook (Meta) či Twitter zablokovali kontá Donalda Trumpa po tom, ako verejne povzbudzoval svojich priaznivcov k účasti na útoku na Kapitol, ktorý prebehol 6. januára 2021. Táto udalosť si vyžiadala až 5 ľudských životov.

TIP REDAKCIE
Šliapne zvedavým firmám na prsty: Firefox Focus je ešte súkromnejší, nová funkcia desí Google aj Facebook

Spoločnosť Trump Media & Technology Group, skrátene TMTG, ktorá zastrešuje vznikajúcu sociálnu sieť, má mať aktuálne hodnotu 4,3 miliardy amerických dolárov (3,8 miliardy eur). Táto hodnota má vychádzať z ceny akcií Digital World Acquisition Corp. Tieto dve firmy sa totiž v októbri dohodli na zlúčení.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať