oneplus 6

Smartfónom OnePlus 6 skončila softvérová podpora, oznámil výrobca

Vhodný čas vymeniť starý za nový.

Pokiaľ nosíte vo vrecku smartfón OnePlus 6 alebo OnePlus 6T, oba z roku 2018, mali by ste vedieť, že už nedostanú žiadnu aktualizáciu. Výrobca v oficiálnom fóre potvrdil, že softvérovú podporu týchto zariadení ukončil.

Smartfóny OnePlus 6 a OnePlus 6T získali počas svojej životnosti tri veľké aktualizácie a tri roky bezpečnostných záplat, sumarizuje spoločnosť vo svojom texte. Testeri si mohli vyskúšať až 60 beta verzií operačného systému, či už po internej, alebo verejnej osi.

Výrobca OnePlus v súvislosti s ukončením softvérovej podpory zákazníkom za prejavenú priazeň poďakoval. Naposledy zariadenia obdržali novembrovú aktualizáciu zabezpečenia spolu s opravami chýb a optimalizáciami.

Napriek absencii ďalších aktualizácií budú smartfóny OnePlus 6 a 6T fungovať naďalej, zákazníci sa ich nemusia húfne zbavovať. Časom by sa však mali poobzerať po novšom mobilnom kúsku so súčasným a aktualizovaným softvérom.

Technicky zdatnejší používatelia môžu smartfóny udržiavať pri živote z vlastnej iniciatívy, prostredníctvom alternatívnych zostáv OS Android, takzvaných ROM-iek z dielne nezávislých vývojárov tretích strán.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 Ultra: Tak šialene gigantický fotomodul na telefón snáď ešte nebol!
Model OnePlus 6 bol prestavený v máji 2018

Pripomenieme, že OnePlus vlani v júli oznámil, že vybraným smartfónom doručí tri aktualizácie operačného systému s tým, že bezpečnostné záplaty budú dostávať po dobu 4 rokov. Ide o zariadenia OnePlus 8 a novšie.

Na rozdiel od Samsungu sa ale predĺžená softvérová podpora netýka starších vlajkových lodí (OP7) a smartfónov strednej triedy (OP Nord). Napriek tomu ide o vítaný krok smerom k lepšiemu.

OnePlus je v pozícii dcérskej značky výrobcu Oppo, svoje technické a softvérové kapacity obe firmy zlúčili. Prostredia OxygenOS a ColorOS sa teraz vyvíjajú spoločne, v praxi ale existujú pod samostatnými názvami a s istými odlišnosťami v oblasti funkcionality a vzhľadu.