samsung

Samsung vylepší rad Galaxy A, pribudne odolnosť voči vode

Utesnenou konštrukciou sa popýšia aj lacnejšie smartfóny.

Vysoká odolnosť voči vode a prachu je už dávno súčasťou väčšiny vlajkových lodí – mobilných zariadení najvyššej triedy. Platí to aj pre produkty výrobcu Samsung, ktorý tento rok posunul vodeodolnosť do nižšej triedy v zastúpení modelov Galaxy A52 a Galaxy A72.

Odolnosť voči vode, zväčša deklarovaná štandardom IP, je užitočnou záležitosťou. Drahú elektroniku vďaka nej nezničí obliatie ranným čajom či kávou, smartfón sa dá v prípade potreby používať aj počas dažďa alebo napríklad pri zimných športoch.

Žiaľ, mnoho lacnejších zariadení musí na takýto benefit zabudnúť. Spraviť smartfón do istej miery vodotesným stojí peniaze. V nákladovo efektívnej triede pritom výrobcovia šetria každý cent.

Podľa juhokórejského portálu The Elec, na ktorý sa odvoláva server 9to5google.com, Samsung v budúcom roku vyrobí väčší počet smartfónov s certifikáciou IP. Týkať sa to má dostupnejších modelov z kategórie Galaxy A.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22+ 5G: Poznáme očakávané špecifikácie aj to, ako bude vyzerať!
galaxy A
Samsung Galaxy A32 5G

Odolnosť voči vode by mal dostať model Galaxy A33 a vyššie verzie, napríklad Galaxy A53, Galaxy A73 a podobne. Navyše, fotoaparáty týchto zariadení by mali tiež získať optickú stabilizáciu obrazu.

Vodotesnou silikónovou membránou inžinieri ochránia USB porty, mikrofóny, reproduktory a ďalšie „medzery“, kadiaľ by mohla do útrob elektroniky preniknúť vlhkosť.

Samsungu to môže pomôcť vylepšiť pozíciu voči konkurencii, menovite značkám Xiaomi, OPPO a Realme, ktoré sa úspešne presadzujú v strednej a cenovo dostupnej triede mobilných zariadení.

Samsung zatiaľ nepotvrdil, či v budúcom roku vyrobí viac vodeodolných smartfónov. Počkáme si na ďalšie podrobnosti.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať