xpg

Herná myš a externý disk v jednom: XPG predstavuje zaujímavý koncept

Myš s 1TB SSD úložiskom.

Taiwanský výrobca pamätí ADATA prevedie na januárovom technologickom veľtrhu CES 2022 niekoľko nových produktov, a to pod hlavičkou vlastnej hernej značky XPG (Xtreme Performance Gear).

Jedným z nich bude myš, presnejšie prototyp tohto príslušenstva (nielen) pre hráčov hier, ktorý na prvý pohľad nijak výnimočné nevyzerá. Výrobca však do jeho tela uložil SSD disk s kapacitou až 1 TB a prenosovou rýchlosťou takmer 1 GB/s.

Myš XPG Vault Gaming Mouse, ako sa oficiálne nazýva, tak dokáže zároveň fungovať ako externý disk, kde si môžu hráči uložiť svoje obľúbené herné tituly. Myš je káblová, k počítaču sa pripája prostredníctvom USB-C rozhrania. Ovládanie a prístup k integrovanému úložisku zabezpečí aplikácia Gaming Launcher.

Výrobca svoj koncept opísal ako hernú knižnicu, ktorá sa zmestí do dlane ruky. Mať poruke kvalitnú myš a zároveň vysokorýchlostné úložisko neznie ako najhorší nápad. Spoločnosť vo svojom oficiálnom oznámení veľa detailov neprezradila, tie sa zrejme dozvieme až začiatkom budúceho roka.

TIP REDAKCIE
Garmin predstavil hodinky Fenix 7, model Epix 2 osloví OLED displejom
xpg
Foto: ADATA

Nevieme napríklad, koľko takáto myš váži. Rovnako nepoznáme typ snímača ani úroveň citlivosti. Prípadnou maloobchodnou cenou sa zatiaľ zaoberať nemusíme, keďže ADATA svoju novinku prezentuje ako koncept. S komerčnou dostupnosťou teda ešte počítať nemôžeme.

Popri príslušenstve XPG Vault Gaming Mouse spoločnosť ukáže aj štandardnú hernú myš XPG Alpha s možnosťou bezdrôtového pripojenia, snímačom Pixart PAW3335 a ergonomickým dizajnom. Obe novinky charakterizuje čierna povrchová úprava so zvýrazneným logom a rolovacím kolieskom v odtieňoch žltej, zelenej a modrej farby.

Z ďalších avizovaných noviniek môžeme spomenúť zdroj XPG Cybercore, pevné disky PCIe Gen5x alebo pamäte DDR5 DRAM.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať