swiftkey

SwiftKey: Synchronizácia schránky medzi Windows a Androidom je dostupná pre všetkých

V smartfóne skopírujete, v počítači prilepíte.

SwiftKey patrí medzi najlepšie klávesnice pre zariadenia s operačným systémom Android. V beta verzii aplikácie sa v auguste objavila praktická funkcia, textová schránka synchronizovaná medzi Windows počítačmi a mobilnými Android zariadeniami.

V praxi to funguje tak, že na smartfóne skopírujete nejaký text a vzápätí ho máte ihneď k dispozícii vo vašom počítači, kde s ním môžete ďalej pracovať. Schránka so skopírovaným textom sa medzi zariadeniami synchronizuje automaticky a v reálnom čase.

Zdieľaná schránka v týchto dňoch vystúpila z testovacieho beta režimu. Funkcia je tak k dispozícii pre všetkých používateľov, ktorí na svojom mobilnom zariadení pracujú s klávesnicou SwiftKey.

Synchronizácia ale nefunguje sama od seba. Treba ju nastaviť, čo si vyžaduje pár krokov.

Najskôr si musíte stiahnuť aplikáciu SwiftKey z obchodu Google Play, pokiaľ ju už v smartfóne nemáte nainštalovanú a nastavenú ako predvolený spôsob zadávania textu.

Otvorte nastavenia klávesnice a v prvom rade sa prihláste sa do svojho účtu Microsoft. Prihlásenie budete pravdepodobne musieť potvrdiť v aplikácii Authenticator (overenie v dvoch krokoch).

TIP REDAKCIE
Spotify odstránilo z aplikácie režim Car View, vodiči hromžia

Následne v nastaveniach klávesnice prejdite do časti Rozšírené zadávanie, kde vyberiete položku Schránka. Aktivujte prepínače Zapamätať si skopírované položky a Synchronizácia histórie schránky.

swiftkey

Teraz sa presuňte k vášmu počítaču s operačným systémom Windows. Otvorte nastavenia, kliknite na položku Systém a z postrannej ponuky vyberte Schránka. Aj tu aktivujte prepínače História ukladania do schránky a Synchronizovať medzi zariadeniami. To je všetko, funkciu si môžete hneď vyskúšať.

schranka

Ako si vlastne schránku so skopírovaným textom z mobilu otvoríte v počítači? Jednoduchou kombináciou kláves Win + V.

swiftkey

Synchronizovaná schránka je dostupná v aplikácii SwiftKey vo verzii 7.9.0.5 a novších. Pre istotu si skontrolujte aktualizáciu klávesnice v obchode Google Play. Riešenie funguje s operačným systémom Windows 10 (vyžaduje sa aktualizácia z októbra 2018 alebo novšia) aj najnovšou verziou Windows 11.

Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať