blackberry

Sľubovali BlackBerry smartfón, no teraz sú ticho: Čo sa stalo?

Kúpili by ste dnes smartfón s hardvérovou klávesnicou?

Niekedy v auguste minulého roka sme sa dozvedeli, že ikonická značka BlackBerry dostane druhú ďalšiu šancu uspieť na trhu so smartfónmi. Iniciatívy sa chopila spoločnosť OnwardMobility, nový držiteľ práv na využívanie značky, pod ktorou v minulosti vznikali výkonne manažérske mobily.

Mobilné telefóny značky BlackBerry kedysi produkovala kanadská spoločnosť RIM. Klesajúci záujem o tento typ zariadení donútil výrobcu posunúť licenciu na značku hardvérovým partnerom, čínskej firme TCL.

Aj tá to však po niekoľkých pokusoch vzdala. Zdalo sa vtedy, že to má BlackBerry nadobro spočítané. Potom sa ale objavila spoločnosť OnwardMobility, ktorá oznámila, že chce v spolupráci s FIH Mobile vyvinúť a uviesť do predaja nový smartfón. Kredit mala zariadeniu dodať práve značka BlackBerry.

Aj keď oficiálna tlačová správa medzičasom z online sveta nenápadne zmizla, OwardMobility v nej prisľúbil, že sa jeho nový produkt začne predávať na európskom a severoamerickom trhu v prvej polovici roka 2021. Nič také sa však nestalo, žiadne novinky nefigurujú ani na úvodnej stránke výrobcu.

TIP REDAKCIE
SWAN a 4ka spúšťajú pevný 5G internet na doma: Rýchlosť až 250 Mb/s a cena 21 €!
blackberry
Foto: onwardmobility.com

Nový BlackBerry smartfón mal ohurovať prémiovým dizajnom, 5G pripojením, fyzickou klávesnicou, operačným systémom Android a zameraním na produktivitu a vysokú úroveň zabezpečenia.

Po bájnom smartfóne pátral server PC Mag. Od hovorkyne spoločnosti sa dozvedel, že momentálne nemôžu zdieľať žiadne podrobnosti ani poskytovať rozhovory. Poďakovala však za trpezlivosť a potvrdila, že pokračujú vo vývoji „najproduktívnejšieho, najprívetivejšieho a najbezpečnejšieho mobilného zariadenia.“

Firma podľa všetkého stále existuje a (azda) funguje. Blog výrobcu bol naposledy aktualizovaný v januári tohto roku. Informoval v ňom, že spoločnosť rastie a prijíma nových zamestnancov. Menovaní manažéri si na profesijnej sociálnej sieti LinkedIn stále uvádzajú ako zamestnávateľa spoločnosť OwardMobility (napr. Peter Franklin).

Dočkáme sa niekedy nového BlackBerry smartfónu? Ťažko povedať. Fanúšikovia hardvérových klávesníc sa musia zatiaľ poobzerať inde. Možnosti však majú výrazne obmedzené.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať