orange

Orange zaradil do ponuky ďalšie zariadenia, pomôže aj sociálne slabším rodinám

Nadácia Orange rozdá 40 000 eur, pomocnú ruku môžu podať aj zákazníci.

Operátor Orange doplnil svoje portfólio ďalšími hardvérovými novinkami. Sociálne slabším rodinám zároveň poskytne internet zadarmo. V rámci svojej nadácie im taktiež rozdá 40 000 eur.

V ponuke Orange pribudli 5G smartfóny a bezdrôtové slúchadlá. Popri tradičných produktoch sa v nej objavil aj klasický tlačidlový telefón alebo čistička vzduchu na diaľkové ovládanie.

Kategóriu smartfónov obohatil model Honor 50 so 120 Hz displejom a 108 Mpx fotoaparátom. Cena zariadenia bola stanovená na 515 eur. Značku Motorola zastupujú dve novinky – model Moto E20 za 109 eur a Moto G20 za 249 eur. Pribudla tiež Nokia G20 s cenou 159 eur.

orange
Honor 50 obsahuje aj služby a aplikácie od Google, novinku sme otestovali v praxi.

Návrat k tlačidlám hlási odolná Nokia 6310 s dlhou výdržou, 2,8-palcovým displejom a cenou 55 eur. Za 139 eur môže zákazník získať čističku vzduchu s ovládaním na diaľku cez mobilnú aplikáciu. Model Xiaomi Mi Air Purifier 3C sa hodí do interiéru s maximálnou rozlohou 106 metrov štvorcových.

orange
Čistička vzduchu od Xiaomi

Audio príslušenstvo v ponuke Orange rozširujú slúchadlá AirPods Pro od Apple s cenou 249 eur. Čo-to pribudlo aj v kategórii prenosných počítačov. Operátor hlási 16,9-placový notebook ASUS X515MA-EJ490W s operačným systémom Windows 11 a cenou 429 eur.

Okrem neho je novinkou Huawei MateBook D15 v striebornom prevedení s anglickou klávesnicou a procesorom Intel i3 za cenu 619 eur.

Všetky nové mobilné zariadenia môžu zákazníci Orangeu získať s paušálmi Go na splátky od 1 eura, ako aj bez paušálu a viazanosti v plnej sume. Je tiež možné zakúpiť si ich bezpečne z pohodlia domova cez Orange e-shop.

Pomoc sociálne slabším rodinám

Spoločnosť Orange aj počas týchto Vianoc podáva pomocnú ruku tým, ktorí to potrebujú. Prostredníctvom Nadácie Orange bude v spolupráci s mimovládnymi neziskovými organizáciami Jeden rodič, Cesta von, eduRoma a Centrum Slniečko distribuovať pomoc ľuďom v núdzi rôznymi formami.

Zameriava sa na podporu prevencie v oblasti duševného zdravia obyvateľstva, aktívny život v komunitách či digitálnu gramotnosť detí, mládeže i dospelých.

TIP REDAKCIE
Android 12 dostane aj Galaxy S10, Samsung spúšťa beta testovanie

Orange Slovensko prostredníctvom svojej nadácie prerozdelí 40 000 eur pomedzi spomínané štyri neziskové organizácie. Každá z nich získa grant v hodnote 10 000 eur. Peniaze sú určené na adresnú pomoc ľuďom v núdzi nielen počas Vianoc, ale takisto aj v priebehu roka 2022.

nadacia orange

Vymenované organizácie sa takisto stanú súčasťou pilotnej fázy nového projektu od Orangeu s názvom Spoľahlivý internet, ktorý pomáha. K nim sa pripojí aj organizácia Návrat. Dlhodobo sa angažuje v tom, aby opustené deti z detských domov mali možnosť na plnohodnotný život v rodinách. 

Do iniciatívy sú zapojení aj samotní zákazníci Orangeu. Spoločnosť totiž za každého jedného zákazníka pevného internetu daruje 1 GB dát digitálne vylúčeným skupinám prostredníctvom mimovládnych organizácií.

Ide o skupiny ľudí, ktorým dnes úplne chýba internetové pripojenie, alebo majú problém s jeho pravidelným zabezpečením v takej miere, v akej ho potrebujú. Pomôžeme im tak sprístupniť informácie, vzdelanie, možnosť jednoduchšie si nájsť prácu, vykonávať ju a takisto, nielen počas Vianoc, byť v kontakte so svojimi blízkymi, vysvetlila Andrea Ungvölgyi, správkyňa Nadácie Orange.

Pomôcť môžu aj zákazníci Orange

Klienti môžu už od dnešného dňa do predajní operátora priniesť krabice s užitočnými darčekmi ako: trvanlivé potraviny, ktoré sa nepokazia a nevytečú, hygienické potreby, dezinfekciu, rúška, vitamíny, sušené ovocie či knihy.

Úsmev na tvári vyčaria aj drobné detské hračky, farbičky, pomôcky do školy, osobné venovanie či kresby od detí. Použiť možno aj ľubovoľnú krabicu z domu, naplniť ju a zaniesť do najbližšej predajne.

Dostupné je aj zapojenie prostredníctvom SMS zbierky. Stačí zaslať ľubovoľnú textovú správu na krátke číslo 808, jej hodnota je 1 euro. Výťažok zo zbierky Nadácia Orange pomerne rozdelí spolupracujúcim organizáciám na ďalšiu pomoc rodinám.

Všetky detaily nájdete na tejto adrese.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať