Windows 11 bude v roku 2022 rýchlejší, sľubuje Microsoft

Microsoft si je vedomý nedostatkov, ktorými Windows 11 trpí. Dôležitým faktom však je, že intenzívne pracuje na ich odstránení, aby tak mohol užívateľom ponúknuť čo najplynulejší a najpohodlnejší zážitok.

Windows 11 je stále veľmi čerstvým operačným systémom, a tak treba rátať s nedokonalosťami. Niektoré z nich sú menšie a celkom zanedbateľné, no niektoré užívateľom jednoducho vadia. Exemplárnym príkladom je Prieskumník súborov, ktorý podľa mnohých funguje až príliš pomaly. Dobrou správou však je, že Microsoft už na riešení tohto problému pracuje. A nielen to.

Ako píše server TechRadar, softvérový gigant sa v budúcom roku zameria na jeden z kľúčových aspektov svojho nového operačného systému – výkon. Táto potešujúca novinka sa objavila v diskusii s tímom Windows Developer na sieti Reddit, konkrétne v sekcii AMA (otázok a odpovedí). Pôvodne na ňu upozornila publikácia Windows Latest.

Windows 11 nie je dokonalý, Microsoft však hľadá riešenia

Jeden z používateľov sa posťažoval na pomalé rozhranie, na čo Microsoft reagoval prehlásením, že v roku 2022 sa bude sústrediť primárne na výkon, pričom pozornosť venuje aj rýchlejšiemu vykresľovaniu prvkov užívateľského rozhrania na obrazovke.

Následne pokračoval s opisovaním ďalších problémov s výkonom, ktoré si všimol po inštalácii najnovšieho systému Windows. Najviac poukazoval na už spomínaný Prieskumník súborov a pomalej reakcie systému na otvorenie ponuky pravého tlačidla myši. Práve tieto a ďalšie nedostatky ho mali “prinútiť” k návratu na Windows 10.

TIP REDAKCIE
Oprávnenia aj widgety: Google prináša do Android smartfónov nové funkcie

“Niečo z toho, čo ste spomenuli, sú výkonnostné problémy spôsobené rozhraním WinUI, hoci niektoré pravdepodobne nesúvisia s ničím, čo robíš náš tím, ale aj napriek tomu je to dôležitá/hodnotná spätná väzba pre systém Windows ako celok. Interne, okrem toho, že chceme časť nášho času v roku 2022 venovať výkonu, sme sa taktiež rozhodli vytvoriť špecializovaný tím, ktorý sa touto témou zaoberá komplexnejšie,” reagovali vývojári.

Z uvedených viet je zrejmé, že Microsoft si je vedomý nedostatkov, ktorými Windows 11 trpí. Dôležitým faktom však je, že intenzívne pracuje na ich odstránení, aby tak mohol užívateľom ponúknuť čo najplynulejší a najpohodlnejší zážitok.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať