islandverzum

Island si vystrelil zo Zuckerberga, pozýva do „Islandverza“

Trochu iné verzum, skutočné.

Koncom októbra predstavil šéf Facebooku (dnes Meta) Mark Zuckerberg osobne svoju víziu metaverza, akéhosi virtuálneho sveta, kde budú ľudia pracovať, komunikovať a stretávať sa.

Prístup do metaverza zabezpečia pokrokové moderné technológie, inteligentné zariadenia, rozšírená a virtuálna realita. Používateľ si (niekedy v budúcnosti) jednoducho nasadí VR okuliare a vo virtuálnej zasadačke sa v zastúpení digitálnej postavičky stretne so svojimi kolegami.

Takýmto spôsobom sa bude môcť so svojimi priateľmi stretnúť vo virtuálnej kaviarni, kine alebo sa poprechádza po parku vytvorenom v kvalitnej grafike pripomínajúcej moderné hry. Všetko v reálnom čase.

Aj keď je takáto predstava v praxi zatiaľ ťažko uchopiteľná, Zuckerberg jej verí. Metaverzum má podľa neho odstrániť hranice medzi fyzickým a digitálnym svetom.

meta
Mark Zuckerberg prezentujúci nový názov firmy a víziu metaverza.

Októbrový prejav Marka Zuckerberga skvele využila organizácia, ktorej úlohou je propagovať cestovný ruch na Islande. Ostrovný štát neďaleko Grónska je krásnym kusom krajiny, ktorý by mal návštevník zažiť na vlastnej koži a nie prostredníctvom počítača.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Astronauti NASA ostali zavretí v ISS. Mohol by ich usmrtiť vesmírny odpad
island
Postava menom Zack Mossbergsson ukazuje Islandverum a paroduje strnulosť šéfa Facebooku.

Presne v takom duchu sa nesie asi dva a pol minútová paródia, ktorou vás prevedie vizionár Zack Mossbergsson. Hovorí, že Islandverzum sa nepodobá žiadnemu inému virtuálnemu svetu, pretože je… skutočný. Na to, aby ste ho zažili, nepotrebujete žiadne smiešne VR okuliare.

Video je pretkané zábermi nádherných prírodných scenérií Islandu a vtipnými vsuvkami, ktoré si od 11. novembra, kedy bola paródia zverejnená, pozrelo na YouTube takmer milión divákov.

Aj keď je reč o paródii, zo strany miestnej organizácie cestového ruku ide o vynikajúci nápad, ako krajinu spropagovať. Pozrite si video nižšie a ponorte sa do Islandverza.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať