Elon Musk za 2 dni prišiel o 50 miliárd dolárov: Aj napriek tomu je stále najbohatší

Podľa indexu spoločnosti Bloomberg dosahuje hodnota Muskovho bohatstva po zarátaní tejto straty približne 288 miliárd dolárov.

Elon Musk si v poslednom období prilepšil o desiatky miliárd dolárov, konkrétne po tom, čo akcie Tesly zaznamenali značný rast. V posledných dvoch dňoch sa však situácia otočila. Vizionár v priebehu len 48 hodín prišiel o 50 miliárd dolárov. Akcie Tesly sa totiž prepadli o 16 %, píše Business Insider.

Podľa indexu spoločnosti Bloomberg dosahuje hodnota Muskovho bohatstva po započítaní tejto straty približne 288 miliárd dolárov. Išlo o vôbec najinentíznejší dvojdňový pokles v histórii indexu.

Jedným z dôvodov poklesu Muskovho bohatstva bola jeho nedávna aktivita na Twitteri. Užívateľov sociálnej siete sa spýtal, či má predať 10 % akcií a zo získaných financií zaplatiť dane. Väčšina z nich súhlasila v prospech tohto rozhodnutia. Krátko na to akcie Tesly klesli o 7 %.

Neskôr, presnejšie v utorok, sa akcie automobilky dostali pod ešte väčší tlak, ktorý spôsobil celkový pokles o až 12 %. Nepomohola pritom ani správa, že Muskov bratranec, Kumbal Musk, minulý týždeň predal akcie Tesly za viac ako 100 miliónov dolárov.

TIP REDAKCIE
Päťoká Nokia 9 nakoniec nedostane aktualizáciu na Android 11

Dokopy tieto udalosti viedli k poklesu hodnoty Muskovho bohatstva o 50 miliárd dolárov. Ten si však z toho zrejme veľkú hlavu nerobí. Je totiž stále najbohatším človekom na svete, pričom od druhej priečky, ktorú aktuálne obsadzuje Jeff Bezos, ho stále delí 82 miliárd dolárov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať