AKTUÁLNE: Na internet unikli pasy Richarda Sulíka ďalších, čo cestovali na Expo 2020 do Dubaja

Pasy sa objavili na serveroch služby Ulož.to. Boli tam 4 dni.

Na internete sa objavili pasy slovenskej delegácie cestujúcej na Expo 2020 v Dubaji. Medzi tými, ktoré unikli sa nachádza napríklad pas ministra hospodárstva Richarda Sulíka, županov Juraja Drobu a Jozefa Viskupiča, píše denník SME.

Celkovo malo uniknúť až 60 pasov členov slovenskej delegácie, novinárov či podnikateľov, ktorí v Dubaji vystavujú. Skeny cestovných dokladov boli umiestnené na serveri Ulož.to v nezaheslovanom archíve. Pasy mali byť na Ulož.to dostupné štyri dni.

Archív sa už na Ulož.to nenachádza. Zmizol ešte včera večer, pravdepodobne ako reakcia na zistenie, že sa na službe vôbec nachádza. To, prečo sa tam tak citlivé údaje vôbec objavili aktuálne zisťujeme. TECHBYTE už o vyjadrenie požiadal Ministerstvo hospodárstva. Dostupné je len prvotné vyjadrenie.

Ministerstvo zisťuje, ako k tomu došlo

Aktuálne zisťujeme, čo sa presne stalo a z akého dôvodu boli tieto údaje zverejnené. V prípade, že zistíme protiprávne konania, obrátime sa na príslušné úrady,“ reagovalo ministerstvo.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s čipom Snapdragon 8 Gen 1 predstaví Motorola, pôjde o Moto Edge X30

To, že išlo o skeny skutočných dokladov neskôr overovali rôzne redakcie. Medzi nimi bolo aj Živé. O ich procese si môžete prečítať tu.

Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať