Google sa prekonal: Pixel 6 Pro je takmer rovnako výkonný ako iPhone 13 Pro Max!

Hoci je pravda, že iPhone 13 Pro Max z boja odišiel ako víťaz, Pixel 6 Pro sa rozhodne nemá za čo hanbiť, nakoľko mu pomerne silno šliapal na päty.

Google to tento rok so svojimi smartfónmi myslí naozaj vážne. Nedávno svetu odhalil svoje najnovšie modely, menovite Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ktoré vybavil vôbec prvým vlastným čipsetom Tensor. A ako ukazuje najnovšie video od PhoneBuff, americký gigant odviedol skutočne vynikajúcu prácu.

Na rozdiel od aktuálnych modelov, minuloročný Pixel 5 sa nedal považovať za vlajkovú loď, ale skôr lepší mid-range. Disponoval, respektíve disponuje, 90 Hz displejom, 16 Mpx hlavným snímačom obrazu, 4 080 mAh batériou s podporou pre 18 W nabíjanie a čipsetom Snapdragon 765G založenom na 7 nm výrobnom procese.

Tento rok sa však Google rozhodol všetko zmeniť. Pri modeloch Pixel 6 použil úplne nový dizajn a tie najlepšie komponenty, medzi ktoré možno nepochybne zaradiť už spomenutý čipset Tensor, ďalej plynulý displej s vysokým rozlíšením, objemné pamäte a taktiež 50 Mpx hlavný snímač obrazu, ktorý je po fyzickej stránke väčší ako hlavný snímač v iPhone 13 Pro.

Najviac otázok však vyvolával vlastný čipset. Nakoľko je reč o Google, je zrejmé, že bol navrhnutý predovšetkým pre maximálny výkon fotoaparátov a umelej inteligencie. Ako si však vedie v rámci výkonu ako takého?

Odpoveď na túto otázku ponúka nové video od YouTube kanálu PhoneBuff, na ktoré upozornil server 9to5Google. Autor v ňom porovnáva výkonnostné kapacity modelu Pixel 6 Pro s iPhone 13 Pro Max, najšpičkovejším smartfónom od Apple.

TIP REDAKCIE
Toto sú najlepšie aplikácie a hry tohto roka v Apple App Store

Bonusový bod za snahu

Hoci je pravda, že iPhone 13 Pro Max z tohto boja odišiel ako víťaz, Pixel 6 Pro sa rozhodne nemá za čo hanbiť, nakoľko mu pomerne silno šliapal na päty. Rýchlostný test zahŕňa robotickú ruku, ktorá súčasne na oboch zariadeniach spúšťa a zatvára celkovo 12 aplikácií a 4 hry.

V prvom kole mal Pixel 6 Pro dokonca navrch. Svojho protivníka porazil nielen pri otváraní aplikácií ako Facebook či Microsoft Word, no dokonca aj pri spúšťaní fotoaparátu. Ťažkosti však nastali pri otváraní aplikácie na úpravu videí, kde prišiel o svoje vedenie. Aj napriek tomu však môžeme hovoriť o veľmi slušnom výsledku, nakoľko za iPhone 13 Pro Max skončil len o pár sekúnd neskôr.

Druhé kolo pozostávalo z rovnakých krokov, avšak v opačnom slede. A síce Pixel 6 Pro bol až do úplneho konca pozadu, vo výsledku skončil test len o približne 5 sekúnd neskôr ako iPhone 13 Pro Max.

Možno povedať, že Pixel 6 Pro je skutočne výkonný smartfón, a teda že Google pri čipsete Tensor odviedol naozaj skvelú prácu. Pre porovnanie, Galaxy S21 Ultra v súboji s tým istým protivníkom skončil až o 10 sekúnd neskôr. Pripomeňme taktiež, že zatiaľ čo iPhone 13 Pro Max začína na cene 1 249 €, Pixel 6 Pro si možno zakúpiť už za 899 €.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať