iPod čoskoro oslávi 20 rokov! Ako by vyzerala moderná verzia legendárneho MP3 prehrávača dnes?

Hrany z nerezovej ocele či sklenená zadná strana umožňujúca bezdrôtové nabíjanie, jednoducho nič neostalo vynechané, teda okrem jacku pre slúchadlá.

Jeden z produktov spoločnosti Apple čoskoro oslávi významné jubileum. Americký technologický gigant pred necelými 20 rokmi, konkrétne 23. októbra 2001, predstavil svoj legendárny MP3 prehrávač iPod.

Dosiahnutie tak významnej hranice samozrejme nemôže ostať bez povšimnutia. Andrea Copellino, ktorého tvorbu možno nájsť napríklad na Instagrame, na počesť oslavy druhých guľatín zverejnil koncept, ktorý ukazuje, ako by iPod vyzeral v dnešnej, respektíve modernej verzii. Upozornil naň server iMore.

iPod v roku 2021

Snímky skutočne netreba príliš dlho analyzovať – nový iPod vyzerá priam fantasticky. Hrany z nerezovej ocele či sklenená zadná strana umožňujúca bezdrôtové nabíjanie, jednoducho nič neostalo vynechané, teda okrem jacku pre slúchadlá. Ten by ste na novodobom iPode hľadali márne.

Predná strana je domovom pre rozmerný (a zrejme dotykový) displej, pod ktorým možno nájsť tradičný kruhový ovládací panel. Telo sa taktiež vyznačuje ostrejšími hranami, ktoré značne pripomínajú nový dizajn smartfónov iPhone, konkrétne iPhone 12 a nadchádzajúceho radu iPhone 13. Čo sa týka softvéru, Copellino poznamenal, že určité zmeny musel učiniť aj v tomto ohľade, nakoľko 20-ročný softvér by na futuristickom zariadení jednoducho nevyzeral dobre.

Poniektorých môže pobúriť chýbajúci výstup pre slúchadlá, no predsa len žijeme v roku 2021, kedy bezdrôtové slúchadlá možno zohnať aj za tie najnižšie možné ceny. Keďže však ide o iPod, väčšina by aj tak zrejme siahla po bezdrôtových AirPods.

Čo hovoríte na tento koncept? Páčil by sa vám iPod v modernej edícii?