DISKUSIA: Koľko GB mobilných dát miniete za 1 mesiac?

Míňate veľa alebo sa uspokojíte s pár gigabajtami?

Mobilné dáta sú nerozlučiteľnou súčasťou moderných smartfónov. Vďaka dátam môžeme aj mimo dosahu domácej či firemnej Wi-Fi ostať v spojení s ostatnými, máme vďaka nim prístup ku správam alebo ku zábave. Koniec koncov, aký význam by mali smartfóny bez dát?

To, koľko dát každý mesiac používame sa rok po roku postupne zvyšuje. Nás zaujíma, koľko GB dát každý mesiac míňajú čitatelia TECHBYTE. Je to menej alebo viac ako 1 GB? Je to viac ako 10 GB? Alebo je to ešte viac?

V priemere už viac ako 10 GB

Spoločnosť Ericsson nedávno zverejnila nový prieskum, z ktorého vyplýva, že bežný majiteľ smartfónu mesačne minie viac ako 10 GB dát. Ľudia dáta míňajú hlavne pri pozeraní videí (YouTube, TikTok či Facebook), ale aj pri bežnej práci, hlavne v oblastiach, kde nie je dostupný rýchlejší internet.

Na druhej strane sú ľudia, ktorí stále holdujú práci z domu a na mobilné dáta sa tak príliš často nepripájajú. Koľko gigabajtov teda mesačne míňate vy? Dávate svojmu operátorovi zabrať alebo ho (aj kvôli) cene za dáta skôr šetríte? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!