Austrália miluje skladačky: Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 tu idú doslova na dračku

Na niektorých trhoch, ako je napríklad ten náš, sa skladacie smartfóny netešia až tak ohromnej popularite. Naopak, napríklad v Austrálii idú doslova na dračku.

Samsung začiatkom augusta predstavil dvojicu skladacích smartfónov, Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Ako už býva zvykom, zariadenia oproti predošlým generáciám ponúkajú mnoho vylepšení, a to ako po konštrukčnej či dizajnovej stránke, tak aj v rámci technických špecifikácií. Napríklad Z Flip 3 už môžeme nazývať plnohodnotnou vlajkovou loďou. Pôvodný Z Flip sa pritom zaraďoval skôr do mid-range segmentu.

Nakoľko ide o pomerne mladý koncept, adaptácia skladacích zariadení je zatiaľ len v ranom štádiu. Predsa len keď sa pozriete okolo seba, väčšina ľudí stále používa tradičné smartfóny. Dôvodom pritom nemusí nutne byť len cena. Niektorí jednoducho nepotrebujú so sebou nosiť vreckový tablet.

Treba si však uvedomiť, na akú cieľovú skupinu Samsung týmito smartfónmi mieri. Nakoľko slúžia ako náhrada za Galaxy Note, ich výhod využijú skôr náročnejší užívatelia, ktorí telefón nepoužívajú len na zábavu, ale aj ako plnohodnotnú pomôcku ku práci či štúdiu. Samozrejme, nájdu sa aj takí, ktorí si Z Flip 3 či Z Fold 3 zadovážili alebo plánujú zadovážiť len kvôli tomu, že je to niečo nové, respektíve niečo moderné a nevídané.

galaxy z fold 3

Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 v Austrálii valcujú predaje

Na niektorých trhoch, ako je napríklad ten náš, sa skladacie smartfóny netešia až tak ohromnej popularite. Naopak, napríklad v Austrálii idú doslova na dračku. Miestna pobočka Samsungu obdržala viac predobjednávok, než koľko predala skladacích smartfónov v celom predošlom roku, informuje server SamMobile.

Garry McGregor, prezident Samsung Australia, poznamenal, že tento úspech sa podarilo dosiahnuť aj napriek tomu, že kamenné predajne v Novom Južnom Walese a Viktórii boli zatvorené kvôli koronavírusu. “Tieto čísla podľa mňa naznačujú, že tam vonku je nakopený dopyt, a keď si ľudia splnia svoje povinnosti, má to odozvu,” dodal. Taktiež dúfa, že po poľavení reštrikcií a následnom znovuotvorení kamenných predajní vznikne ďalšia vlna dopytu po nových zariadeniach. Viacero ľudí by sa mohlo rozhodnúť pre kúpu, keď si budú mať možnosť smartfóny najskôr osobne vyskúšať.

Dôvody pre zvýšený dopyt po Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 sú jasné. Samsung vylepšil odolnosť konštrukcií, implementoval nové technológie a použil tie najšpičkovejšie komponenty. Hoci je pravda, že Z Fold 3 so svojou takmer 2-tisícovou cenovkou nie je pre každého, Z Flip 3 už teraz stojí menej ako mnoho iných “tradičných” vlajkových lodí dostupných na trhu.