Samsung znižuje ceny: Výmena displeja v skladačkách stojí menej než vlani. Pozrite si prehľad!

Mimozáručný servis pre Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3.

Kto už niekedy roztrieskal displej na prémiovom smartfóne vie, že nejde o lacnú záležitosť. Šťastie majú tí jedinci, ktorí si zariadenie poistili, poprípade to nejakým spôsobom uhrali na záručnú opravu.

Ohybné obrazovky nedávno predstavených smartfónov Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 sú síce odolnejšie ako ich predchádzajúce generácie, no nerozbitné určite nie sú. Flexibilné displeje v súčasnosti predstavujú asi najpokrokovejšiu zobrazovaciu technológiu.

Ak si plánujete Galaxy Z Fold 3 alebo Galaxy Z Flip 3 kúpiť, istotne vás bude zaujímať, koľko taká mimozáručná výmena ohybných obrazoviek stojí. Nehody sa jednoducho stávajú.

Máme pre vás dve správy – dobrú a zlú. Výmena flexibilnej obrazovky je lacnejšia než vlani, čo je tou dobrou správou. Tou zlou zase je, že stále budete musieť z peňaženky vytiahnuť niekoľko zelených bankoviek.

galaxy z fold 3
Samsung Galaxy Z Fold 3

Maximum na 550 €

PR manažér Samsung Samsung Electronics Czech and Slovak David Sahula prezradil, že mimozáručná výmena vnútorného displeja Galaxy Z Fold 3 bude stáť približne 550 eur. Pri Galaxy Z Flip 3 sa bude cena pohybovať okolo 380 eur.

Oprava vonkajšej obrazovky vyjde na 150 eur, respektíve 100 eur v prípade modelu Galaxy Z Flip 3. Zatiaľ ide o orientačné ceny. Maximálne garantované ceny opráv budú známe niekedy v budúcom týždni.

Uvedené ceny zohľadňujú iba výmenu poškodenej obrazovky vrátane materiálu, dane a práce servisného technika. Spolu s obrazovkou je však neraz nutné vymeniť aj zadný kryt či iné komponenty, ktoré sú s displejom spojené. Konečná cena za servisný zásah tak môže byť vyššia.

Oprava displeja
Samsung Galaxy Z Flip 3

Ako na tom boli predchodcovia Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Z Flip 5G? V prvom menovanom prípade bola maximálna cena za výmenu flexibilného displeja stanovená na 753 eur. Pri véčku Z Flip 5G to bolo 627 eur.

Ako sa pred takýmito neočakávanými výdavkami chrániť? Existuje niekoľko možností. Tou klasickou je puzdro, ktoré dokáže efektívne pohltiť energiu spôsobenú nárazom alebo pádom zariadenia na chodník.

Dnes už štandardnou službou je poistenie elektronických zariadení, ktoré ponúkajú aj slovenskí operátori.

Jedna výmena v prvom roku zadarmo, ale len pre predobjednávky

Samsung k novým skladacím smartfónom dodáva aj službu Galaxy Z Premier Service – prémiový servis. Zabezpečí jednu mimozáručnú opravu po dobu jedného roka od dátumu zakúpenia zariadenia. Zadarmo to ale nie je, spoluúčasť stojí pri Galaxy Z Fold 3 130 eur a pri Galaxy Z Flip 3 109 eur.

Nárok na Galaxy Z Premier Service však získajú iba tí zákazníci, ktorí si jeden zo smartfónov predobjednali.

„V prípade nových modelov Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 5G je Galaxy Z Premier Service uplatniteľný iba ako bonus za predobjednávku a po predregistrácii účastníka, registrácii nového prístroja v aplikácii Samsung Members a momentom obdržania schválenia registrácie emailom počas platnosti kampane „Bonus k predobjednávke Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 5G,“ uvádza Samsung na svojich stránkach.