A je dopozerané: Samsung dokáže na diaľku znefunkčniť akúkoľvek zo svojich TV

Technológia je súčasťou každej Samsung TV.

Spoločnosti neustále vyvíjajú nové a nové spôsoby, ktorými sa pokúšajú ochrániť svoje zariadenia či už pred softvérovým, alebo „hardvérovým“ útokom. Práve druhý spomínaný typ útoku sa nedávno udial v provincii Kwa-Zulu Nata v Južnej Afrike.

11. júla tam totiž neznámi útočníci vykradli distribučný sklad, z ktorého odcudzili neznámy počet Samsung televízorov. Ako sme sa vďaka informáciám z firemného blogu Samsung Newsroom dozvedeli, všetky tieto televízory sú zlodejom na nič.

TV Block alebo zablokovanie TV na diaľku

Samsung v nich aktivoval špeciálnu technológiu, ktorá dokáže televízory na diaľku zablokovať. Samsung dokáže televízory zablokovať kdekoľvek na svete a ak máte niektorú z novších modelov od nástupu Smart TV, teoreticky to dokáže spraviť aj u vás.

Technológia s názvom TV Block je nainštalovaná vo všetkých „TV produktoch“ firmy. Hneď, ako Samsung zistí, že boli televízory ukradnuté, firma zistí ich sériové čísla a počká, kým sa pripoja na internet. Televízory sa po pripojení na internet spájajú so Samsung servermi, ktoré kontrolujú či sú na „čiernom zozname“. Ak sa tam ich sériové číslo nachádza, server vydá príkaz, ktorým zablokuje všetky TV funkcie.

Každú takúto funkciu budú ľudia posudzovať citlivo, na čo samozrejme majú plné právo. Fakt, že má firma k dispozícii takýto nástroj, ktorý si stráži, ešte nemusí znamenať, že k nemu nemôžu získať prístup šikovní hackeri, ktorí nebudú mať problém zablokovať televízory po celom svete.